Lila Kozmetik Dünya’ ya “Altın Tozu” saçıyor!

1 Nisan 2021 01:48
A+
A-

Lila Kozmetik Dünya’ ya “Altın Tozu” saçıyor!

 

Global kozmetik pazarının lider markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kentimizin gururu Lila Kozmetik, her geçen gün başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

Lila Kozmetik, Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği “24 ayar altın tozu” kullanılarak ürettiği saç boyalarıyla dünyada bir ilke imza attı.

Yurtdışında Irak, Dubai ve Ürdün’e yönelik gerçekleşen ilk ihraç sevkiyatı için OSB’ de bulunan üretim tesisinde protokolün katılımıyla şık bir tören düzenlendi. Törene Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, D.Ü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, OSB Başkanı Mustafa Fidan, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, DTSO ve Ticaret Borsası temsilcileri ile bazı resmi kurum müdürleri katıldı.

Vali Karaloğlu ve protokol üyeleri tören öncesinde fabrika üretim alanı ile AR-GE merkezini gezerek görevlilerden bilgi aldı. Vali Karaloğlu, AR-GE bölümünde hazırlanan solüsyonun içerisine elleriyle 24 ayar altın tozunu katarak üretime sembolik olarak katkıda bulundu.

Törende konuşan Lila Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız, “İçine 24 ayar gerçek altının girdiği bir ürün yaptık; Maxx Deluxe Golden Beauty. Böylece asırlar öncesinden günümüze hiç değerini kaybetmemiş bir element olan altını, dünyamızın en değerli varlıkları olan kadınlarımıza armağan ettik. Gerçek altın parçacıkları ile güçlendirilmiş krem boya ve saç bakım serumu ile saçlarda özel bir deneyim yaşanacak. Doğa mucizesi olan altın, saçlarda anti-aging desteği sağlayarak üst düzey yenileme ve güçlendirme sağlıyor” dedi.

Vali Münir Karaloğlu ise konuşmasında;”Lila Kozmetik dünyada ilk kez 24 ayar altını bir Ar-Ge çalışmasıyla saç boyasına entegre etti. Bu ürünü dünyaya pazarlıyor ve ilk tırlarını bugün biz uğurlayacağız. Bundan daha büyük mutluluk var mı? Diyarbakır’da kozmetik ile ilgili bir iş yapacaksınız. Üretiminizin %50’sini ihraç edeceksiniz ve Türkiye’nin saç boyası ihracatının %45’ini siz sağlayacaksınız. Bunlar bizi de, kentimizi de, Diyarbakırlıyı da mutlu eden güzel haberler” dedi.

24 ayar altın tozu kullanılarak üretilen saç boyalarının yüklendiği 3 ihraç tırı, protokolün alkışlarıyla Irak, Dubai ve Ürdün’ e gitmek üzere yola çıktı.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.