İbrahim Sadri Diyarbakırlılar ile buluştu

İbrahim Sadri Diyarbakırlılar ile buluştu
26 Nisan 2022 17:22
A+
A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan dolayısıyla gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında şair İbrahim Sadri ve Meddah Yusuf Duru sevenleriyle buluştu.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın “Ramazan Baharı” mottosuyla başlattığı, sevilen grup ve sanatçıları vatandaşlarla buluşturduğu etkinlikler, Kurşunlu Cami Meydanı’nda tüm coşkusuyla devam ediyor.

Etkinliklere aileleriyle birlikte gelen vatandaşlar hem çimlerde oturup sohbet etti hem de etkinliklerin tadını çıkarttı.

Teravih namazından sonraya başlayan etkinlikler kapsamında sahneye çıkan meddahlığın son temsilcilerinden biri olan Yusuf Duru, halk hikâyeleri, menkıbeler ve tarihten nükteler ile izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Gösteride anlattığı hikâyeler ile kimi zaman güldüren, kimi zamanda hüzünlendiren menkıbelere yer veren Duru’yu izleyenlerden alkış aldı.

Ardından sahneye çıkan sunucu, televizyoncu, şair ve tiyatrocu İbrahim Sadri, okuduğu şiirlerin yanı sıra sohbetiyle katılımcılara güzel bir gece yaşattı.

“Etkinlikler çok güzel”

Etkinliklere katılan Ercan Koyuncu, Diyarbakır’da Ramazan ayında böyle bir etkinliğin düzenlenmesinin çok güzel olduğunu söyledi.

Etkinliklerin devamını istediklerini belirten Koyuncu, Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca hazırladıkları etkinlikleri takip ettiğini ifade etti.

Koyuncu, “Etkinlikler çok güzel, atmosfer çok iyi, bu etkinliklerin Diyarbakır’ın her semtinde yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Etkinliğe katılan Yılmaz Demirel ise şöyle konuştu:

“Ramazan bu etkinlikler dolayısıyla çok güzel geçiyor. Burası çok kutsal bir mekan. Bu Ramazan’da etkinliklerle gündeme geliyor. Burada İbrahim Sadri’yi dinliyoruz. İbrahim Sadri ve pek çok ünlü konuğu bu Ramazan’da Diyarbakır’ın farklı mekanında izledik, dinledik. Bu yüzden Belediyemize çok teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.