İyilik hareketi ile gönülleri ısıtıyor

İyilik hareketi ile gönülleri ısıtıyor
4 Nisan 2021 16:35
A+
A-

Genç hemşerimiz Şaban Bingöl, instagram sayfasından başlattığı iyilik hareketi ile gönülleri ısıtmaya devam ediyor.

İnstagramdaki 78 bin takipçisinin desteğiyle bölgede yaklaşık 25 bin çocuğa umut olan Şaban Bingöl hikayesini Diyar Magazin’ le paylaştı.

Diyarbakır Silvan ilçesinde dünyaya gelen ve 11 yaşında babasızlığın acısını hissetmeye başlayan 24 yaşındaki genç yardımsever, annesinin 2 ayda bir aldığı maaşla büyüttüğü 4 yetimden biri. Ayakkabı boyacılığı ve pazarda eşya taşımacılığı yaparak bitirdiği ortaokul yıllarından sonra meslek lisesini de bitirip şimdilerde üniversite sınavına hazırlanıyor.

Şaban Bingöl, “İyilik hareketi” fikrinin nasıl oluştuğu konusunda Diyar Magazin’ e şunları söyledi;

“Babam vefat ederken her perşembe günü hayrını dağıtmaya çalışıyordum. Bir gün sosyal medyada, çocukların öyle güzel güldüğü bir afiş gördüm. Ben de dağıttığım eşyaları sosyal medyada paylaşmaya başladım. Takipçilerimden, arkadaşlarımdan ve çevremdeki insanlardan aldığım olumlu dönütler ve takdirleri doğru yolda olduğum fikrini oluşturdu. Öyle her istediği olan, her istediği oyuncak alınan çocuklardan olmadım, daha doğrusu çocukluğumu hiç yaşayamadım. Ne zaman bir çocuk görsem yaşayamadığım ve içimde ukde kalan çocukluğum gelir aklıma. Bu yüzden çocuklar hep bir başka gelir bana, belki de beni bu yola iten o an ve çocukluğumdur. Sosyal medya ve iş adamlarından topladığım kırtasiye malzemelerini, elbise, mont, bot ve ayakkabı gibi giyim eşyaları ile çocukların vazgeçilmezi oyuncakları şimdiden 25 bin çocuğa ulaştırarak onlara umut olduğumu düşünüyorum. Daha çok çocuğa ulaşmam için yüreği güzel insanların desteğine ihtiyacım var. Allah hepimizden razı olsun ki çocuklara umut oluyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.