Abdulkadir Karavil Grup’ tan büyük açılış!

Abdulkadir Karavil Grup’ tan büyük açılış!
11 Şubat 2021 16:49
A+
A-

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kayyımlığında yönetilen Erciyes Anadolu Holding grubuna ait İstikbal, Bellona ve Mondi Home markalarının Güneydoğu Anadolu’ daki Bölge Bayiliğini yapan bölgenin seçkin firmalarından Abdulkadir Karavil Grup bünyesinde yer alan üç yeni mağazanın toplu açılışı Şanlıurfa yolu üzeri Kadın Doğum Hastanesi yanında yapıldı.

Açılışa Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Erciyes Holding Yönetim Kurulu Başkanı, İstikbal, Bellona ve Mondi Home Genel Müdürleri, CEO Alpaslan Baki Ertekin ile Abdulkadir Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Abdulkadir Karavil, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Ak Parti İl Başkanı S. Serdar Budak,  Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, STK Başkanları, bürokratlar ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Abdulkadir Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Karavil;” Şu an açılışını yaptığımız İstikbal, Bellona ve Mondi Home markalarımızın teşhir alanlarını, bölgemizde 178239 m2’den, 184733 m2’ ye ulaştırdık. Bölgedeki bu üç markamıza ait bayi sayımızı 99’ dan 102’ ye çıkardık. Bu üç markamızın bünyesinde istihdam ettiğimiz çalışan sayımızı da 854 kişiden 875’ e çıkarmış bulunmaktayız. Bölgemizde pandemiye rağmen bu üç markamız %27,66 büyüme ortalamasını elde etmiş bulunmaktayız. Bu büyümeyi sağlamada büyük emeği olan sayın TMSF Başkanımıza, Erciyes Holding Yönetim Kurulunun sayın üyelerine, CEO’  muza ve Genel müdürlerimize, ana bayilerimize, bayilerimize ve burada açılışını yaptığımız İstikbal Silva Mobilya Kabar ve Kahraman Aileleri’ ne, Bellona Aranan Mobilya Arancak Ailesi’ ne ve  Mondi Home Akçay Ailesi’ ne huzurlarınızda teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Açılışta konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal;” An itibariyle 796 şirkette kayyum görevimiz var. 40 bin 61 çalışanımız var ve aktif olarak da 70,4 milyar Türk lirası seviyesinde bir yapımız var. Tabi devraldığımızda dedik ki bu şirketler bize milletimizin emaneti. Bu şirketler istihdam üretmeye, çalışmaya, yatırım yapmaya devam edecek” diye konuştu.

Vali Münir Karaloğlu ise konuşmasında, ” bugün burada açmış olduğumuz Erciyes Anadolu Holding’in çok önemli üç markasının Diyarbakır bölge üssü, hem lojistik bakımından hem ticaret merkezi olması bakımından bir bölge üssü. Bu üç markanın 9 vilayet ana bayisi Diyarbakır Karavil ailesi. Bugün üç mağazanın sahibi olan diğer aileleri tebrik ediyorum”, dedi.

Kurdele kesimiyle devam eden açılış töreninin ardından davetliler mağazaları gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.