DETOX EXPRESS; “Doyarak zayıflamak mümkün!”

DETOX EXPRESS; “Doyarak zayıflamak mümkün!”
7 Temmuz 2020 23:12 | Son Güncellenme: 23 Temmuz 2020 21:41
A+
A-

“Diyette yasak olmaz” felsefesiyle doyarak zayıflatmayı hedefine koyan Diyetisyen Dilşah Kaçar, sahibi olduğu Detox Express markasıyla online diyet sistemini Diyarbakırlılarla buluşturdu.  Detox Express Adrese Teslim Diyet Yemekleri www.detoxexpress.com.tr  web adresi üzerinden hizmete sunan Diyetisyen Dilşah Kaçar ile alışılagelen diyet algısını nasıl değiştirdiğini sizler için konuştuk.

D.M: Sizinle yaptığımız önceki röportajımızda detox rüzgârı estirdiğinizden bahsetmiştik. Gördüğümüz kadarıyla rüzgârın şiddeti artarak devam ediyor. Diyetisyenliğinizin yanı sıra girişimci yönünüzü de ortaya çıkararak detox ürünlerinizin üretimi projenizi hayata geçirdiğinizi ve diyet ev yemekleriyle diyeti farklı bir boyuta taşıdığınızı gözlemliyoruz. Detox ürünleriniz ve diyet ev yemekleri hakkında neler söylemek istersiniz?

Diyetisyen Dilşah Kaçar: Şu anda adrese teslim diyet yemekler yapıyoruz. Kişiye özel porsiyonlama ile üretiyoruz. Üç ana öğün ve iki ara öğün şeklinde hizmetimiz var. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği ile iki tane de ara öğün olarak. Sağlıklı ve lezzetli yemekler üretiyoruz. Diyet yemek denince hemen akla gelen tatsız tuzsuz yemek algısından çok uzağız biz aslında. Üyelerimiz bu konuda çok mutlu. Kilo verme hususunda çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Aylık ortalama 5 ila 10 kilo ama bunun daha üstüne çıkan üyelerimiz de var. Şu an danışanlarımızın çoğu bunu tercih ediyor. Çünkü diyet listelerindeki yemekleri hazırlamak çoğu insan için bir zorluk ve bir külfet. Bu sistemle hijyenik ortama sahip mutfağımızda sağlıklı, temiz ve zahmetsiz bir şekilde hazırlanan diyet ev yemeklerimizin istenilen adrese belli saat aralığında gönderimini sağlıyoruz. Diyet yemek algısını değiştirdik. İnstagramdan yaptığım paylaşımlarda yakından görme imkânına sahip olup görünce şaşırıyorlar; Aaa! Sizde pirinç pilavı da mı var? diye tepkiler alıyorduk.

“Diyette yasak olmaz” felsefesiyle hareket ediyorum. Hamburger de çıkıyor, et dürüm de çıkıyor. Tatlılar çıkıyor çok güzel, özellikle tiramisu çıkıyor en sevilen tatlılardan. Magnalya çıkıyor kurabiyeler çıkıyor. Üyelerimiz bunları da tüketebilerek zayıflayacaklarını gördüler.

D.M: Diyet yemeklerinizi hangi kategorilerde sunuyorsunuz?

Diyetisyen Dilşah Kaçar: Şu anda altı yedi farklı paketimiz var. www.detoxexpress.com.tr  web sayfamızda da bu kategoriler görülebilir. Zayıflama paketimiz, kişiye özel zayıflama paketimiz var, biraz daha spesifik yemekler isteyenler, herhangi bir hastalığı olanlar ya da bazı yiyecekleri tüketmek istemeyenler için ayrı bir paket hazırladık. Onun dışında sporcu üyelerimiz için, emziren anneler ve gebeler için vejeteryan beslenenler ve glutensiz beslenenler için kategorize ettik. İnternet sitemizden paketler görülebilir.  E-ticaret uygulamamızla şu an sadece Diyarbakır’a hizmet veriyoruz. Ama ilerideki amacımız diğer şehirlerde de diyet mutfağımızı kurarak tüm Türkiye’ ye yaygınlaşarak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Markamızın hedefi bu.

Profesyonel ekipmanlarımızla hijyene çok dikkat ediyoruz. Ürünlerimiz özel tabaklama makinemizle el değmeden üzeri filmlenerek kapaklanıyor. Mutfağımız düzenli periyotlarla ilaçlanarak dezenfekte ediliyor. Özellikle bu pandemi sürecinde extra önlemler alıyoruz. Detox express e-ticaret sayfamızda herşey derli toplu bir şekilde sunulacak. Taksit seçeneği de olacak. Onun dışında mutfağımızda üretilen doğal gıda ürünleri var. Elma sirkesi, özel tatlılarımız gibi isteyenler pakete dahil olmadan da bunları gelip mutfağımızdan satın alabilecekler.

D.M: Detox Express diyet içeceklerinize olan ilgiyi nasıl görüyorsunuz? Diyet ev yemekleri fikri nasıl oluştu?

Diyetisyen Dilşah Kaçar: Detox içeceklerimize gerek Diyarbakır içi, gerekse şehir dışından düşündüğümüzden de fazla bir talep oldu. Zaten o ilgi ve danışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda diyet ev yemekleri fikri ortaya çıktı. Artık aç kalarak veya kibrit kutusu diyetleri geride kaldı. Detox Express diyet kürlerimiz ve diyet ev yemekleri markamızla doyarak zayıflatmayı başarıyoruz. Detox kürlerimizle başlamıştık ilk başta, yine detox kürü hizmetimiz var. Ayrıca bu kürleri şu anda ara öğün olarak aylık paket satın alan üyelerimize ara öğün olarak sunuyoruz. Bu sayede zayıflamalarına extra katkıları oluyor. Tabi bunun yanında özel tariflerimiz var. Göbek bölgesi mi daha yağlı kişinin, bölgesel yağlanması nerede? Bunlara da dikkat ederek, ara öğünleri bunlara yönelik olarak oluşturuyoruz.

D.M: Üretim atölyenizdeki çalışanlarınızın tamamı kadınlardan oluşuyor. Kadın istihdamı hususunda neler söylemek istiyorsunuz?

Diyetisyen Dilşah Kaçar: Şu anda dört kadın çalışanımız var. Kadın istihdamına çok önem veriyoruz. İhtiyaç durumuna göre kişi sayısını arttırmayı planlıyoruz.  Ayrıca üç motorlu kurye çalışanımız var.

D.M: Üyelerinizin aylık zayıflama oranları hakkında bir genelleme yapmanız mümkün mü?

Diyetisyen Dilşah Kaçar: Kişinin başlangıç kilosu, yaşı boyu cinsiyetine göre bu değişkenlik gösteren bir durumdur. Ama gördüğümüz kadarıyla 5 ila 12 kilogram aylık ortalama kilo kaybını gözlemliyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.