Modacı Mehmet Kaymak’ tan sıra dışı defile

Modacı Mehmet Kaymak’ tan sıra dışı defile
8 Nisan 2024 22:20
A+
A-

Diyarbakır’da gelinlik sektöründe sıra dışı tasarımlara imza atarak adını duyuran Modacı Mehmet Kaymak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nde düzenlediği defile ile ipek kozası, çuval, iplik, akasya yaprağı, gül ve palmiye yaprağı gibi malzemelerden tasarladığı gelinlikleri sergiledi.

Modacı Mehmet Kaymak sahibi olduğu 5. Gelinlik Mağazası Nişantaşı Moda’ nın açılışını, 8 Mart Kadınlar Günü ile birleştirerek halka açık düzenlediği defile ile bir hayli ses getirdi.

Halka açık alanda düzenlenen defilede birbirinden ilginç tasarımların yanı sıra yeni sezona damgasını vuran gelinlik modelleriyle, nişan ve kına kıyafetleri de görücüye çıktı. Birbirinden ilginç ve iddialı tasarımların sergilendiği defilede, yurt dışından ve Türkiye’ den profesyonel mankenler podyumda yürüdü. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği defilede 2024 modasına yön verecek birbirinden şık tasarımlar izleyicilerin beğenisine sunuldu.

 

Diclekent villalarında yer alan gelinlik üretimi ve satışı yapan Nişantaşı Moda Gelinlik firması sahibi modacı Mehmet Kaymak,  yaklaşık 15 yıldır gelinlik ve moda sektöründe faaliyet yürüttüğünü ve modellerini sanat eseri titizliğiyle tasarladıklarını ifade etti.

Modacı Mehmet Kaymak ayrıca,  sembolik bir anlam yükledikleri sıra dışı ve birbirinden ilginç tasarımlara imza attıklarını, her yıl farklı konseptlerle hazırlayıp halka açık yaptıkları defilelerle Türkiye’ de gündem olduklarını söyledi.

Mehmet Kaymak, “1o kişilik bir ekiple 4 günlük çalışma neticesinde 4 kilogram ağırlığında, yaklaşık 8 bin ipek kozası kullanılarak hazırladığımız sembolik gelinlik tasarımımız ön plana çıkıyor. Onun yanında çuvaldan, hasır iplikten yaptığım bir tasarım var. Palmiye yaprağı ve Begonvil çiçeğinden başka bir tasarım var. Gül modeli ve akasya yaprağından yaptığım tasarımlar var. Ekibimizle birlikte emek vererek birbirinden ilginç tasarımlara imza attık. Defilemize halkımızın gösterdiği ilginin büyüklüğü bizi mutlu etti” şeklinde konuştu.

 

Murat Kurşun, Nilay Toprak ve Tıvorlu İsmail’ inde konuk olduğu defile renkli görüntülere sahne oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.