Av. Rıdvan Erdem; ”Espressolab ile Yeni Bir Atılım Yaptık”

Av. Rıdvan Erdem; ”Espressolab ile Yeni Bir Atılım Yaptık”
6 Şubat 2024 01:15
A+
A-

İş ve ticaret hukuku alanındaki başarısını istihdama yönelik yatırımlarıyla da sürdüren Şehrimizin başarılı avukatlarından Rıdvan Erdem ile Winstown AVM’ de hizmete açtığı ESPRESSOLAB’ ı ve yeni projelerini konuştuk.

D.M: Rıdvan Bey merhaba. Okurlarımıza kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Av. Rıdvan Erdem: 1989’da Diyarbakır’da doğdum.  10 yıldır Diyarbakır Barosu bünyesinde İş ve ticaret hukuku üzerine ağırlıklı avukatlık yapmaktayım.

D.M: Sivil toplum çalışmalarında da aktif bir şekilde görev aldığınızı biliyoruz. Çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Av. Rıdvan Erdem: Diyarbakır Sanayici İş İnsanları Derneği  (DİSİDER) ’nde aktif olarak yer almaktayım. Derneğimiz Diyarbakır’a gönül vermiş, ciddi anlamda kendini kanıtlamış bireylerin olduğu bir dernek. Daha önce baro bünyesinde de çevre ve kent komisyonunda şehrin tarihi dokusu ve kültürünü koruma amacıyla çalışmalarım oldu. Şehrimize katkı yapacak tüm STK’ ları yakından takip edip, katkı sunmak için olabildiğince çaba sarf ediyorum.

D.M: Ticari alanda başarılı yatırımlar yaptığınızı gözlemliyoruz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Av. Rıdvan Erdem: Evet ticaret hayatımda da belli yatırımlar yaptım. İlk olarak 2018 yılında Diyarbakır’a 3. Nesil kahve dükkânı dediğimiz bir ilki gerçekleştirdik. Kahve sektörünün bölgede iyice bilindiği bir dönemden sonra 2023 yılında ise şehrimize ciddi bir istihdam olacağını düşündüğümüz WinsTown AVM ’de tekrar iş hayatına girerek ESPRESSOLAB ile yeni bir atılım yaptık. Yeni değişen ve gelişen dünyaya duyurmaya çalıştık. Tabi bunlar mesleğimizin bize izin verdiği sürece yaptığımız faaliyetler. Önümüzdeki süreçte üretim ve imalata yönelik yeni yatırımlar planlıyoruz.

 

D.M: Neden ESPRESSOLAB?

Av. Rıdvan Erdem: ESPRESSOLAB Türkiye ve 37 ülkede şubeleri bulunan yerli bir oluşum. Yerli ve milli olmasından kaynaklı ciddi bir öneme sahip olduğu gibi bu sektörde yaptığı yatırımlarla dünyadaki bu sektörle ilgili çok iyi markalarla yarışır vaziyete gelmiştir. Hatta dünya çapında ülkenin geliştirdiği en iyi markalardan biri diyebilirim. Gerek ülkemizin tanıtımı gerekse ülkeye ekonomik katkılarından dolayı bu kadar gelişen bir marka ile yola çıkmanın doğru olduğunu düşündüm. Öte yandan markanın kurumsal yapısı da beni ciddi anlamda etkilediği için tercih ettim. Yine dondurulmuş ürün kullanılmaması, tazeliği ve lezzeti ön planda tutması, tatlısından, ekmeğine, sandviçine kadar her ürünün kendi mağazamızda üretilmesi başka bir tercih nedeni oldu benim için.

D.M: Yakın gelecekte planladığınız projeleriniz var mı?

Av. Rıdvan Erdem: Diyarbakır halkına ciddi fayda sağlayacak önemli projelerimiz var. Bu projelerin ön oluşumlarını tamamladık. Toplumun her alanında fayda sağlamaya çalışıyoruz. 2024 yılına yeni yatırımlarla yeni heyecanlarla girdik. Umarım güzel bir yıl geçiririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.