Av. Serdar Diclehan;’Otomotiv sektörüne olan ilgim beni bu yatırıma yönlendirdi’

Av. Serdar Diclehan;’Otomotiv sektörüne olan ilgim beni bu yatırıma yönlendirdi’
8 Nisan 2024 21:59
A+
A-

Girişimci yönüyle de dikkatleri üzerine çeken Diclehan Hukuk Bürosu kurucusu başarılı Avukat Serdar Diclehan, ticari yatırım olarak hizmete açtığı Adalet Otomotiv Bosch Car Servisi’ yle otomotiv sektörüne olan ilgisini perçinledi. Hem kendisini yakından tanımak hem de yeni girişimi hakkında bilgi almak için Av. Serdar Diclehan ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. İşte aldığımız cevaplar.

D.M: Okurlarımız için kendinizi tanıtır mısınız? Eğitiminizin ardından iş dünyasına girişiniz nasıl oldu?

Av. Serdar DİCLEHAN; Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2018 yılında mezun oldum. Ankara Barosu’nda avukatlık stajını tamamladıktan sonra, Diyarbakır’da halen serbest avukatlık mesleğimi icra etmekteyim. Ticaret, gayrimenkul ve iş hukuku alanlarında şehrimizdeki köklü sanayi ve inşaat firmalarının avukatlığını yapıyorum. Şirketlerin en küçük ihtarnamesinin hazırlanmasından, satış dâhil hukuksal işlerinin organize edilmesi, alacaklarının tahsili, en karmaşık problemlerinin başarıyla çözülmesi sunduğum hizmetler arasında yer alıyor. Avukatlık mesleğimin yanında, otomotiv sektörüne olan ilgim beni bu yatırıma yönlendirdi.

D.M: Girişimcilik alanında da örnek çalışmalara imza atıyorsunuz. Bu yönünüzle ilgili de bilgi verir misiniz? Sizi girişimciliğe, araç bakım ve onarım sektörüne yönlendiren şey neydi? Neden bu sektöre yatırım yapmayı tercih ettiniz?

Av. Serdar DİCLEHAN; Araç bakım ve onarım sektöründe yatırım yapmayı tercih etmemin sebebi, bu alanda ihtiyaç olduğunu görmem ve müşterilere kaliteli hizmet sunma arzum oldu.  Bu amaçla Kayapınar’ da Nazım Hikmet caddesinde bize ait olan Opet Adalet Petrol’ ün içinde Adalet Otomotiv Bosch Car Servisi’ ni kurduk.

D.M: Bosch Car Servisi olarak sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Av. Serdar DİCLEHAN; Bosch Car Servisi olarak geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktayız. Her marka ve model aracın üretici garantisi bozulmadan bakım ve onarımını yapıyoruz. Servisimiz TSE Standartlarında Hyb ve 12047 belgeleri mevcut olan bir servistir. Bu sebeple Diyarbakır’ da yetkili servise gitmeden araçlar Adalet Otomotiv Bosch Car Servisi’ nde bakım ve onarım işlemi gerçekleştirirse araçların garantisi bozulmamaktadır. Araçlarda periyodik bakım, mekanik ve elektronik arızaların giderilmesi, yazılım güncellemeleri, lastik değişimi gibi birçok hizmeti müşterilerimize sunmaktayız. Müşteri memnuniyetini ve araçların güvenliğini ön planda tutarak titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

D.M: Zaman yönetimini nasıl sağlıyorsunuz? Yani bir tarafta avukatlık bir tarafta araç bakım ve onarım servisi var. Bunu nasıl başarıyorsunuz?

Av. Serdar DİCLEHAN;  Zaman yönetimi benim için oldukça önemli. Avukatlık ve Bosch Servisi işlerimi dengelemek için titiz bir planlama yapıyorum. Önceliklerimi belirleyerek işlerimi organize ediyor, ekip çalışmasına önem veriyorum.

D.M: Yoğun bir iş gündeminiz olduğunu biliyoruz. İş temponuzda kendinize zaman ayırdığınızda neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Av. Serdar DİCLEHAN; Yoğun iş temposundan zaman bulabildiğimde spor yapmaktan ve kitap okumaktan keyif alıyorum.

D.M: Başarı sizin için ne demek?

Av. Serdar DİCLEHAN; Başarı benim için, hedeflerime adım adım ilerlerken, etrafıma pozitif etki yapabilmek ve insanlara faydalı olabilmektir.

D.M: Yakın gelecekte planladığınız projeleriniz var mı?

Av. Serdar DİCLEHAN; Gelecekte yeni projeler planlıyorum ve sivil toplum çalışmalarına da destek vermeyi hedefliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.