MEHMET-ESRA CANSIZ VAKFI “UMUT, IŞIK, BİLİNÇ OLMAYA” DEVAM EDİYOR

7 Ocak 2022 19:34
A+
A-

MEHMET-ESRA CANSIZ VAKFI “UMUT, IŞIK, BİLİNÇ OLMAYA” DEVAM EDİYOR

Bu topraklardan kazandığını yine bu topraklara harcamaya verdiği değer ve sorumluluk duygusuyla, kurulduğu günden bugüne daha iyi yaşam standartlarını oluşturmak için gerçekleştirdiği sosyal duyarlılık projeleriyle toplumun her kesimine dokunan Mehmet-Esra Cansız Vakfı, iyilik yolunda güzel ve başarılı projelere imza atmaya devam ediyor.

Gücünü Diyarbakır’ ın dünyaya açılan global markası Lila Kozmetik’ ten alan Mehmet-Esra Cansız Vakfı, 2021 yılı içerisinde gerçekleştirdiği Mehmet Cansız Ortaokulu yapımı, Amida Höyük sponsorluğu, R.K. Cumhuriyet Fen Lisesi Basketbol Sahası yapımı, eğitime destek bursları, aile destekleri gibi başarılı çalışmaların ardından Dicle Üniversiteleri Hastaneleri bünyesinde hizmet verecek Mehmet-Esra Cansız Kliniği’ nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, D.Ü. Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, D.Ü. Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, hayırsever iş insanları Mehmet ve Esra Cansız çifti ile hastane çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış programında konuşan Lila Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı ve Mehmet Esra-Cansız Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Cansız, “Sağlıkla alınan her nefes gerçekten bizim için çok önemli. Hastalarımızın daha iyi koşullarda tedavi görmelerini, sağlıkçı arkadaşlarımızın çok daha nezih ve şık bir ortamda çalışmalarını sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Umarım burada tedavi gören hasta arkadaşlarımız en yakın zamanda sevdiklerine kavuşur” şeklinde konuştu.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, kliniğin yenilenmesinde emeği geçen Cansız ailesine teşekkürlerini iletti.

Vali Münir Karaloğlu, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ nin ileri tetkik ve tedavi konusunda bölge şehirleri için sağlık ve eğitim açısından çok önemli olduğunu belirttiği konuşmasında, hayırsever iş insanları Mehmet-Esra Cansız Ailesi’ nin hayır çalışmalarına övgüyle değinerek başka iş insanlarına da örnek olması temennisini dile getirdi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve Vali Karaloğlu ile D. Ü. Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç tarafından Mehmet-Esra Cansız çiftine çiçek ve plaket sunumu yapıldı. Daha sonra kliniğin bölümleri gezildi ve yapılan çalışmalar ile teknik donanımlar hakkında bilgi alındı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.