BKS Dijital Genel Müdürü Serdar KARA; “DİYARBAKIR’IN EN’LERİ, ‘parayı ver ödülü al’ konsepti asla olmadı, olmayacak”  

BKS Dijital Genel Müdürü Serdar KARA; “DİYARBAKIR’IN EN’LERİ, ‘parayı ver ödülü al’ konsepti asla olmadı, olmayacak”   
21 Temmuz 2022 16:56
A+
A-

Elazığ ve Kayseri ödül gecelerini başarıyla gerçekleştiren BKS Dijital Reklam ve Organizasyon Genel Müdürü Serdar Kara ile 5 Ağustos 2022 tarihinde Wyndham Garden Hotel’ de düzenlenecek olan “Diyarbakır’ın En’ leri” ödül gecesinin kriterlerini ve diğer organizasyonlardan farklı yönlerini konuştuk.

 

 

D.M: Serdar Bey, okuyucularımız için kendinizi tanıtır mısınız?

Serdar KARA: 1977 doğumluyum. 2 yıldan beri Diyarbakır’ da BKS Dijital Reklam ve Organizasyon San. Tic. Ltd. Şti firmamızda genel müdür olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda 2021 yılında Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP) Diyarbakır İl Temsilciliği görevine atandım.

 

D.M: BKS Dijital Reklam ve Organizasyon firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Serdar KARA: BKS Dijital olarak Türkiye’ nin çeşitli illerinde dönemsel olarak “Anadolu Ateşi” organizasyonları, ulusal ve uluslararası organizasyonlar yapmaktayız. 2022 yılı içinde 26 Şubat’ ta Elazığ, 17 Mayıs’ ta Kayseri’ de olmak üzere iki başarılı projeye imza attık. Nasip olursa 05 Ağustos’ ta Diyarbakır, 06 Ağustos’ ta Malatya ve sonrasında Erzurum ile bu yıl ki hedeflediğimiz organizasyonları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. .

D.M: Son yıllarda her sektörün kendi alanında en iyilerini ödüllendiren ödül geceleri hemen hemen her şehirde düzenlenmeye başladı. Kime göre, neye göre belirlendiği pek te açık olmayan bu tür ödül gecelerinin şehrimizde de düzenlendiğine tanıklık ettik. Toplum nezdinde “para ile ödül veriyorlar” algısına yol açan bu karmaşa içerisinde 05 Ağustos’ ta Diyarbakır’ da gerçekleştirmeyi planladığınız “Diyarbakır’ ın En’ leri” organizasyonu hakkında neler söylemek istersiniz? Sizin farkınız ne?

Serdar KARA: “Diyarbakır’ın En’ leri” projesi, şirket olarak bu yıl için yapacağımız 4. organizasyonumuz olacak.  “Diyarbakır’ın En’ leri” çok özel bir organizasyon. Daha öncesinde benzer organizasyonlar yapılmış ancak kurumsal yapıda ilerleme maalesef sağlanamamış. Bu geceler insanlar nazarında para ile ödül satın alınan geceler olarak hafızalarda yer etmişler.

Diyarbakır’daki daha önce yapılmış organizasyonlarımızı tenzih ederek, sürekli insanlar İstanbul’ dan Ankara’ dan aranarak çeşitli isimlerde gecelere  katılımlar ile  çalışmalar yürütmekteler. Programı şu isim sunacak,  yok şu oyuncu katılacak gibi pr çalışmaları sunularak, çeşitli vaatler ve süslü sözlerle kandırılmak istenmekteler. Eğer bir İstanbul, Ankara gibi ödül gecelerinin eni olmak için cüzdanınızdan para ödeyerek ödül almaktasınız. Ancak “Diyarbakır’ın En’ leri” ödül gecesinin konsepti  “parayı ver, ödülü al” konsepti asla olmadı, olmayacak.  Yaklaşık 4 ilde yüze yakın firmalar ile çalıştık. Küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların katılımları gerçekleşti. Gecemizin kalitesini, kriterlerini çok net bir şekilde ortaya koyduk ve taviz vermiyoruz şirket olarak. Öncelikle ödül törenlerinde sürekli aynı isimler gündemde,  “Diyarbakır’ın En’ leri” gecesinin bir özelliği sadece Diyarbakır merkezli değil ilçelerimizde ticaret yapan firmalarımız da yer alıyor.

D.M: “Diyarbakır’ın En’ leri” gecesi için kriterleriniz neler?

Serdar KARA: Firma görüşmelerini yaparken çeşitli kriterlerimiz var. 10’ a yakın danışman arkadaşlarımız ile profesyonelce değerlendiriyoruz. “Diyarbakır’ın En’ leri” gecesini sponsor mantığı ile yapmıyoruz. Biletli satış ve davetiye mantığı ile çalışmıyoruz. Geliştirdiğimiz bir yöntemle çalışarak gecemizi gerçekleştiriyoruz.

Düzenlenen gecelerde maalesef çok bariz hatalar yapılmakta. Örneğin ödül alacak firmalar sosyal medyadan daha gece olmadan ilan ediliyor. Dolayısıyla gece ödül gecesi mantığından çıkıp sponsor gecesi havasında yapılıyor. “Diyarbakır’ın En’ leri” gecemizde ödül alacak katılımcı firmalar diğer katılımcıları ödül gecesinde öğreniyorlar ve heyecanı ayakta tutuyoruz.

Bir katılımcı firmayı nasıl seçiyoruz?  Bir kere ısmarlama ödül vermiyoruz. İlgili firmayı öncelikle araştırıyoruz. Şikâyet ve memnuniyet oranlamalarını topluyoruz. En az 3 referans alıyoruz. Marka bilinirlik ve sosyal medya kullanım oranlarına bakıyoruz. Her kategorinin mesleksel verilerini alıyoruz. Örneğin, otomotivde, bünyesinde 44 tane uluslararası markayı temsil eden Otomotiv Distribütörleri Derneği’ nin “ODD” verileri, TÜİK verileri gibi verilere bakıyoruz. Mutlaka firmayı yerinde görüyor, belirlenen firma sorularını soruyor ve hepsinin puanlamalarını toplayıp ilgili firmayı seçiyoruz.

“Diyarbakır’ın En’ leri” ödül gecesinde kültür ve sanat ödülleri vermiyoruz, çünkü kültür ve sanat ödülleri vermek kültür ve sanat insanlarını değerlendirmek için ilgili dallarda en iyilerin olduğu ekipler oluşturmak gerekmekte ve bunu hakkı ile yapan çok iyi STK’ lar mevcut. Kısacası kültür sanat ödüllerini vermek bizim şirket politikamızda yer almamakta.

 

D.M: “Diyarbakır’ın En’ leri” nin nerede düzenleneceği hakkında okuyucularımıza bilgi verir misiniz?

Serdar KARA: 5 Ağustos’ ta Wyndham Garden Otel’ de gerçekleşecek gecemizin ilk yarısında Diyarbakır’ lı sanatçımız sevgili Coşkun Sabah konseri ile katılımcılarımızı eşsiz bir müzik ziyafeti ile ağırlayacağız.

“Diyarbakır’ın En’ leri” ödül gecesine katılan tüm firmalara başarılar diliyoruz. Bizlere sayfanızı ayırdığınız için teşekkür ederiz.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.