“Ustaca kavrulmuş, ustaca harmanlanmış bir fincan mutluluk!”

27 Eylül 2021 19:08
A+
A-

“Ustaca kavrulmuş, ustaca harmanlanmış bir fincan mutluluk!”

 

LA MINITA COFFEE Roastery Cadde 75’ te hizmet vermeye başladı

Diyarbakır LA MINITA COFFEE Roastery ile güzel bir mekâna daha kavuşmuş oldu. En kaliteli yeşil kahve çekirdeklerinin, baharat ve aromalarla harmanlanarak, özgün kavurma teknikleri, farklı pişirme ve demleme yöntemleriyle karakteristik lezzetini bulduğu LA MINITA COFFE Roastery Cadde 75’ te şık bir açılış etkinliğiyle Diyarbakır’ lıların hizmetine girdi.

 

Genç Girişimci Özgür Ekinci tarafından hizmete açılan LA MINITA COFFEE Roastery’ nin açılışına Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. Big Bando, Trionstage Show Ekibi’ nin sahne şovları ve DJ & Perküsyon & Keman sahnesiyle renk kattıkları açılış etkinliği akşamın ilerleyen saatlerine kadar coşku içinde sürdü.

Özgür Ekinci

Açılışta konuşan Girişimci Özgür Ekinci; ”Bugün yapmış olduğumuz heyecan verici ve şenliklerle dolu açılışta Diyarbakır, LA MINITA adında yerli bir kahve markasının doğuşuna şahit oldu. LA MINITA’ yı bir dünya markası olma hedefiyle ilk şubemizi Diyarbakır’ da kurduk. Diyarbakır bunu fazlasıyla hak eden birçok medeniyete ev sahipliği yapmış çok güzel bir şehir. Bu işi Diyarbakır’ da yapıyor olmak bizi ayrıca heyecanlandıran bir konu. Gayemiz kahve sektörüne yön veren firmalardan bir tanesi olabilmek, yabancı ithal markaların hegemonyasından bir parça da olsa piyasamızı kurtarabilmek. Ülkemizin coğrafi koşulları kahve yetiştiriciliğine çok müsait olmasa da, kahve yetiştirmek dışındaki bütün süreçleri kendi bünyemizde LA MINITA COFFEE Roastery işletmemizde tamamlayıp misafirlerimize sunmayı hedefliyoruz. Farklı pişirme ekipmanları, demleme yöntemleriyle bölgemizde insanlarımızı kahve ile yeniden tanıştırmak, alışılagelenlerin dışında titizlikle çalışılmış, insanların rahat edeceği, ev konforunu bulabileceği bir konsept. Misafirlerimiz burada rahatlıkla, icabında bir kahve almadan bile çalışabilecekleri, kişisel gelişimlerini arttırabilecekleri bir mağaza konsepti oluşturmaya çalıştık. Bünyemizde bir laboratuvar da kurduk. Laboratuvarımızda deneyimli barista arkadaşlarımızın eşliğinde, gelen misafirlerimiz kendi kahvelerini kendileri pişirip demleme deneyimlerine sahip olacaklar. Tüm misafirlerimizi ustaca kavrulmuş, ustaca harmanlanmış bir fincan mutluluğa davet ediyoruz,” dedi.

3.nesil kahveciliğin başarılı temsilcilerinden LA MINITA COFFEE Roastery menüsünde, lezzetli kahve çeşitlerinin yanı sıra, kahvenin yanında tüketebileceğiniz harika tatlılar da bulunuyor.

Sadece hoş ve farklı dekorasyonu ile değil, leziz kahveleri ile de dikkat çeken mekânda, bir yandan kahvenin en güzelini içmek, bir yandan da sessizce kitabınızı okumak, bilgisayarınızda çalışmak veya toplantılarınızı yapmak istiyorsanız, LA MINITA COFFEE  Roastery tam size göre…

 

 

YORUMLAR

  1. Nisa dedi ki:

    Mükemmel bir kahve dükkanı. Kahveleriyle , tatlılarıyla , hoş mekanıyla beni fazlaca cezbetti. Artık tek mekanım .