Diyarbakır yeni bir sanat merkezine kavuştu HangArt Sanat Atölyesi sanatseverlerin katılımıyla açıldı!

11 Haziran 2021 03:10
A+
A-

Diyarbakır yeni bir sanat merkezine kavuştu

HangArt Sanat Atölyesi sanatseverlerin katılımıyla açıldı!

Farklı disiplinlerde çalışan Bahar Tokur, Gönül Dalkuş, Uğur Fidan, Nadan Özcan ve Süleyman Özalp adlı sanatçıların kuruculuğunda hizmet sunan HangArt Sanat Atölyesi, sanatseverlerin yoğun katılım gösterdiği bir etkinlikle kapılarını açtı.

 

 

 

Peyas Mah. 298. Sokak Gündoğar Apartmanı altında hizmete açılan HangArt Sanat Atölyesi, özgür ve özgün fikirlerini yaşama geçirmek için bir araya gelen dört ressam ve bir müzisyen tarafından gerçekleştirildi.

Sanatçıların kendi eserlerini sergilediği atölyede davetliler eserleri yakından inceleme fırsatı buldular. Çağdaş sanat anlayışının egemen olduğu HangArt Sanat Atölyesi’ nin açılışında davetlilere müzik dinletisinin yanı sıra Tuba Şimşek’ in hazırladığı enfes browniler de ikram edildi.

Diyar Magazin’ e konuşan Ressam Nadan Özcan;” Burada hem kendi bireysel çalışmalarımızı yaptığımız, kendimizi geliştirdiğimiz, hem de çocuklara eğitim verdiğimiz bir sanat atölyesi, bir galeri, bir hangar da diyebileceğimiz, insanlarımızın pandemi sürecinin stresini atabilecekleri bir alan oluşturduk. Açılışımıza katılan tüm sanatseverlere ve ziyaretçilere teşekkür ederiz,” dedi.

Çocukların hayal güçlerinin ve estetik duygularının gelişimini destekleyecek çalışmaların uygulanacağı atölyede, çocuklar uzman eğitmenlerle birlikte yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacak.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.