Hakan KARSAK;” felsefem doğru zamanda, doğru yerde, doğru şeyi söylemek”

3 Haziran 2021 11:42
A+
A-

Hakan KARSAK;” felsefem doğru zamanda, doğru yerde, doğru şeyi söylemek”

“EDHO” nun “Küçük Enişte”si, sevilen oyuncu Hakan Karsak kısa film festivali için geldiği şehrimizde, söyleşi ve çeşitli etkinliklere katıldı. Diyar Magazin Stajer Muhabiri İbrahim Eren Dalgıç sanatçının yoğun programı içerisinde kendisiyle röportaj yapma fırsatı buldu. Ortaya güzel bir söyleşi çıktı. Röportajı Diyar Magazin Youtube kanalımızdan da izleyebilirsiniz.

 

İBRAHİM EREN DALGIÇ; Hakan Bey şehrimize hoş geldiniz, oyunculuk kariyerinize nasıl başladınız?

HAKAN KARSAK; Bu arada, burası benim de şehrim, şehrimize hoş buldum. Oyunculuk kariyerime Ankara’da başladım. Ankara Çağdaş Sanat, Ankara Yeni Meydan sonra devamıyla  ama önce gençlik tiyatrosunda oynadığım oyunla diğer yerlere kabul edildim.

Gelecek ile ilgili planlarınız nelerdir?

 

HAKAN KARSAK; Geçmişte yaptıklarımdan daha fazlasını yapabilmek. Umarım bir sinema filmi yaparım. Sinema filmi yazdım, en kısa zamanda bütçesini falan oluşturup kayda girmek, ilk yönetmenlik deneyimimi yapmak. Onun dışında öyle aman aman hedefler koyup da onların peşinden giden bir adam değilim. Ben işimi yapmayı seviyorum.

 

İş hayatınızdaki felsefeniz nedir?

 

HAKAN KARSAK; İşime saygım var, bunu severek yapıyorum. Bunun mesleğim olduğunu biliyorum ama felsefem doğru zamanda, doğru yerde, doğru şeyi söylemek.

 

Hobileriniz var mı?

 

HAKAN KARSAK; Yazmayı çok seviyorum ama bu hobi olarak değil, bu benim mesleğimin bir parçası. PlayStation oynama yeni başladım hobi olarak,  spor yapıyorum, müzik anlamında bir şeyler çalmaya çalışıyorum ama çok fazla beceremem  müzik aleti çalmayı ama deniyorum.

 

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizi çekimlerinde unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?

 

HAKAN KARSAK; Olgun Şimşek (Kimsesiz Yaşar) ile bir hapishane sahnemiz vardı, hep anlatmışımdır bunu. Ben dışarıdan içeriye koğuşa koşmam gerekiyordu. Platoda çekiyorduk, kayıt geldi, ben koştum ama yanlış yere girmişim. Bayağı bir 15 dakika doğru yeri bulmak için çabalamıştım. Benim öyle sakatlıklarım vardır. “Aman Reis Duymasın” filminde setin 3. günü yardımcı bir oyuncu ile çarpışmamdan dolayı kaburga kemiğim kırılmıştı. Bunu hiç unutamam. “Sarmaşık” filminde de aynı şey yaşamıştım.

 

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” ın başarısını neye bağlıyorsunuz?

 

HAKAN KARSAK; Çok iyi bir senaryo çok iyi bir ekip olmasına,,.

Son olarak Diyarbakır halkına söylemek istediğiniz cümleleri alalım.

 

HAKAN KARSAK; Kentimi, şehrimi, doğduğum toprakları çok seviyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Umarım daha nice nice festivallere, daha nice nice etkinliklere. “Her şey Diyarbakır güzel olsun diye.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.