“KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisi açıldı

“KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisi açıldı
25 Mayıs 2022 18:13
A+
A-

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su, Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında “KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi, Fetih Haftası kapsamında Özden Aydın’ın “KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisini Diyarbakırlılarla buluşturdu.

Keçi Burcu’nda düzenlenen serginin açılış kurdelesini kesen Vali Su, sergiyi gezerek eserlerle ilgili bilgi aldı.

“Diyarbakırlılar umarım çok keyif alırlar”

Sanatçı Özden Aydın, koleksiyonu 2016’da başlayıp 3 yılda tamamladığını söyledi.

Sergide zikir temasını işlediğini belirten Aydın, “Allah’ın 99 ismini Ebru Sanatı ile icra ettim ve İslam geometrisi ile de birleştirerek Ebrunun süsleme unsurlarını kullandım eserlerde.” dedi.

Serginin mekanla uyum sağladığını kaydeden Aydın, şöyle konuştu:

“Sergiye geldiğinizde, Allah lafzıyla başladığınız zaman sonuna kadar bir esma zikrini tamamlamış oluyorsunuz. Sergiyi gezerken Diyarbakırlılar umarım çok keyif alırlar. Bu mekan gerçekten serginin ruhuna çok uygun olduğunu düşünüyorum. Diyarbakır’da olmaktan çok mutluluk duyuyorum, iyi ki bu sergiyi buraya getirmişiz.”

Sergiyi ziyaret eden Zehra Yükkaldıran, Büyükşehir Belediyesi’nin sürekli yeni etkinlikler düzenlediğini söyledi.

Sergiyi beğeniyle gezdiğini ifade eden Yükkaldıran, şunları aktardı:

“Sergi gerçekten çok güzel, menaviyatı çok yüksek. Böyle güzel sergilerin devamını diliyorum. Emeği geçenlerin ellerine sağlık, teşekkür ediyorum.”

“Diyarbakır böyle etkinliklerle bütünleşiyor”

Atiye Rençber ise Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliklerini yakıdan takip ettiğini ve fırsat buldukça katılım sağladığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Sergiyi çok beğendim. Çok güzel bir sanat var, hepsini tek tek okuduk. Çok duygulandık aslında her ismin ne kadar büyük bir anlamı olduğunu gördük. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Diyarbakır çok güzel bir şehir, böyle etkinliklerle de bütünleşiyor, devamını diliyorum.”

Aydın’ın 2016 yılında başlayıp 2018 yılında tamamladığı ve Esma’ül Hüsna’nın 99 ismini ebru sanatıyla yorumladığı “KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisi, 30 Temmuz 2022 tarihine kadar Keçi Burcu’nda, açık kalacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.