1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı Galası’ ndan renkli görüntüler ve röportajlar videomuzda

25 Mart 2022 16:11
A+
A-

 

Vali Münir Karaloğlu, 27 Mart’a kadar ziyaretçileri ağırlayacak turizm ve gastronomi sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği 1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı Galası’na katıldı.

Wyndham Garden’ da düzenlenen programda konuşan Vali Karaloğlu, bölgedeki huzur ve güven ortamının önemine dikkat çektiği konuşmasında; “Turizm bir barış, sevgi hareketidir, şehirleri şehirle, milletleri milletle kardeş yapar. En büyük sermayemiz; yakaladığımız bu huzur ve güven ortamı, kardeşlik iklimi. Bunun değerini bilmemiz lazım, bunu gözümüz gibi korumamız lazım. Buna yanlış yapacak olana dur dememiz, ‘Edi bese’ dememiz lazım. Yoksa turizm konuşamayız.”

“Turizm sektörü, en kolay istihdam oluşturduğumuz sektörlerden”

Mezopotamya’nın ortak değer olduğunu ifade eden Karaloğlu, şunları dile getirdi:

“Bu coğrafyada yaşayan herkesin ortak değeri. O zaman bu değere gözümüz gibi bakmamız lazım. Bu değeri büyütebilmek için el birliği ile çalışabilmemiz lazım. Bölgede daha turizm adına yenecek çok ekmek var, pasta büyük. Önemli olan bu pastayı ortaya çıkarıp bunu paylaşabilmek. Turizm sektörü, ekonomiyi tabana yayan, genç işsize en kolay istihdam oluşturduğumuz sektörlerden bir tanesi.”

Programa, KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Erbil Valisi Omid Xoşnav, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 16 ülkeden ve 30 şehirden davetliler katıldı.

Röportajlar; Sevgi ÖZKAN DALGIÇ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.