Diyarbakır’da 650 Kadına Pars Yakın Müdafaa Eğitimi!

19 Eylül 2023 15:42
A+
A-

Diyarbakır’da ve Türkiye’de yaptığı hizmetlerle adını duyuran Uluslararası Kendini Koruma ve Mücadele Organizasyonu Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü, Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Diyarbakır Sivil Toplum Kamu İş Birliği Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Yakın Savunma Teknikleri Uzmanı, Kravmaga Eğitmeni, Pars Yakın Müdafaa Eğitmeni Mücahit Yılmaz Diyar Magazin’e yaptığı hizmetleri anlattı.

Mücahit Yılmaz

Diyarbakır Haber’e konuşan Yılmaz, Diyarbakır’da 650 kadına pars yakın müdafaa eğitimi verdiğini söyledi.

Yılmaz yaptığı açıklamada; gelen kursiyerlerimize şiddetle karşılaştıkları anda bilinçli bir şekilde kendilerini ve sevdiklerini korumanın yanı sıra saldırganı kontrol altına almaları gerektiğiyle ilgili dünyada özel olarak kullanılan 3 sistem ile ilgili eğitimler vermekteyiz. Eğitimlerimiz hem teorik hem pratik olmak üzere kursiyerlerimize aktarılıyor. Programlarımız hızlı cevap veren programlardır insan doğasına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu vesileyle gelen kursiyerlerimiz kısa zaman içinde savunma mekanizması oluşturabiliyor. Böylelikle özgüvenlerini ve vücut kütlelerini istedikleri ölçüye göre getirebilmekteler.

Bunların yanı sıra gençlik faaliyetleri yürütmekteyiz. içişleri bakanlığıyla yürüttüğümüz projelerimiz mevcut “Pars taktik savunma ile kadınlarımız daha güvende” projesiyle haksız bir saldırı ile karşılaştıkları zaman kendilerini nasıl koruyacaklarıyla ilgili hem teorik hem pratik eğitimler oluşturduk. Bu projemiz fiziki anlamda Türkiye’de birinci oldu diyebilirim. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşları ile ilgili “Sivil toplum kamu işbirliğiyle güçleniyor” projesini yürütmekteyiz. Diyarbakır’daki STK’larımızı kurumlarla buluşturarak aralarındaki diyaloğu arttırarak yerelden ulusala doğru hizmeti artırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda ilk basamağımız tamamlandı. Ekim ayının ilk haftasında çalıştay hazırlığı içerisindeyiz çalıştayımızı güzel bir şekilde tamamlayıp projemizi tamamlayacağız. Ek olarak öğrencilerimiz sosyal sorumluluk çalışmalarında yer alıyor, sokak hayvanları, piskolojik eğitim, AFAD çalışmaları, kan bağışı gibi faaliyetler yapılmakta. Bunlara benzer faaliyetlerin ülkemizde artabilmesi için diğer illerdeki arkadaşlarımızla yaptığımız faaliyetleri onlarla paylaşıp başarılı olduğumuz hizmetleri kendilerine duyurarak diğer 7 bölgede de bu tür faaliyetlerin yapılmasını istiyoruz ifadelerini kullandı.

Türkiye Üçüncüsü Oldu

Mardin’de tamamlanan Ju Jitsu’nun ilk Türkiye Şampiyonasında Türkiye geneli 350 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye üçüncüsü olan Mücahit Yılmaz’ın öğrencisi Tuana Elkansu yaptığı konuşmada şunları söyledi; “6 yıl boyunca Mücahit Yılmaz’ın yanında ders aldım kadınlarımız daha güvende olsun diye onlara yardım etmek amacıyla sosyal faaliyetlerde bulundum.”

Tuana Elkansu – Mücahit Yılmaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.