Olağanüstü Lezzetleriyle; Lokasyon Garden Açıldı!

Olağanüstü Lezzetleriyle; Lokasyon Garden Açıldı!
11 Eylül 2022 12:41
A+
A-

Türkiye’ nin 32 yıllık yerli otel zinciri olarak 7 bölgede hizmet veren Anemon Otelleri bünyesinde model konsept olarak hizmet vermesi planlanan Lokasyon Garden Cafe & Restoran’ ın ilk örneği Diyarbakır Anemon Oteli’ nde şık bir davetle hizmete açıldı.

İş insanları ve basın mensuplarının davet edildiği açılış kokteylinde konuklara hitaben konuşan ACB Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Av. Cemal Batmanlı, “protokolün olmadığı bu ortamda hepimiz eşitiz, birbirimizden üstünlüğümüz yok” diyerek davete katılan iş insanları ve basın mensuplarını, görünmeyen, ihtiyaç anında ortaya çıkan yıldızlara benzeterek, kentin gelişiminde yatırımların önemine değindi.

Av. Cemal Batmanlı ayrıca; “Anemon Otelleri toplamda 30 restoran işletiyor. Anemon Otellerinin bu restoran işletmelerinin tecrübelerini bölgemizin ve dünya mutfağının eşsiz tatlarıyla birleştirecek şekilde değerli misafirlerimizin damak tadına uygun olarak kentimizin ihtiyaç duyacağı bütün lezzetleri Lokasyon Garden adı altında Diyarbakır’ımıza ve bölgemize kazandırmaya çalıştık. Bu lezzetlerin yanında konfora ve güvene önem verdik. Huzurlu ve otantik bir ortamda bu şehrin güzelliklerini en güzel lezzetlerle buluşturma heyecanı içindeyiz,” dedi.

Anemon Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Akçura ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Anemon Oteller grubu olarak 2020 yılında 21’nci otelimizi olarak Diyarbakır’da ACB Şirketler Grubu ile açmıştık. Yaptığımız güç birliği ve sağlam ortaklık neticesiyle yayılma hızımız artmış ve bu güçlü birliktelik ile 2027 senesinde 35 otel, 10 bin yatak kapasitesine ulaşacak bir hedefe emin adımlarla yürüyoruz. Anemon Oteller grubu ve ACB Şirketler Grubu’ nun bu güçlü ortaklığı, Anemon markasına yüksek bir sinerji vermiştir. Bu nedenle Cemal Batmanlı ve Asım Tuncay Bey’ e en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Akçura sözlerine şöyle devam etti; “Özellikle bölgenin ve Diyarbakır’ın turizm potansiyeli son yıllarda hızla artmakta ve buna bağlı olarak yerel ortaklığımızla birlikte yeni bir konsept geliştirerek farklı bir yatırım yapmaya karar verdik. 12 bin yıllık geçmişi olan, UNESCO Kültür Mirasına kayıtlı Sur’ ları, Hevsel Bahçeleri’ yle adeta açık hava müzesi olan, gastronomi alanında ise 50’ye yakın yiyecek ve içecekte coğrafi işaret alan kadim kentte farklı menü ve sıra dışı bir konseptle siz değerli Diyarbakır halkının karşısına çıkmış bulunmaktayız. Lokasyon Garden’ ın sıra dışı konseptiyle Diyarbakır’a ayrı bir renk ve kalite katacağına inancımız tamdır. Lokasyon Garden markasını Mezopotamya altın üçgeninin ağırlık merkezi olan Diyarbakır’da Anemon Otelleri’ nde ve akabinde ülke genelinde 20 restoranın üzerinde bir zincir haline getirmek istiyoruz.”

Konuşmaların ardından Gülten Batmanlı ve kızı Av. Meltem Batmanlı Subaşı kadın davetlilerle birlikte açılış kurdelesini kestiler.

Açılış kokteylini müteakiben konuklar, Lokasyon Garden’ in olağanüstü lezzetlerinden oluşan akşam menüsü eşliğinde, güçlü sesi ve yorumuyla son dönemde yıldızı parlayan Sasa Serap’ ın şarkılarıyla harika bir akşam geçirdiler.

Lokasyon Garden Cafe & Restoran, 3 bin metrekarelik açık ve kapalı alanlarıyla huzurlu, sakin ve samimi atmosferinde konuklarını olağanüstü lezzetleriyle buluşturuyor ve dünya mutfağını Mezopotamya mutfağının eşsiz ve sıra dışı lezzetleriyle harmanlayarak kaliteli hizmetle buluşturuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.