Zekai Altunhan;”Hızlı Büyümeyi Değil, Dengeli ve Nitelikli Büyümeyi Hedefliyoruz”

Zekai Altunhan;”Hızlı Büyümeyi Değil, Dengeli ve Nitelikli Büyümeyi Hedefliyoruz”
8 Nisan 2024 22:59
A+
A-

Diyarbakır’ın köklü tatlı firmalarından Hacı Levent, Diyar Magazin’e hedeflerini anlattı.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde 11.500 m2 açık alan üzerine kurulu, 4000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında üretim yapan Hacı Levent Kadayıfçısının, yeni hedeflerinden biri paketlenmiş ürünlerle yurt dışı pazarına açılmak.

1907’den günümüze kadar faaliyetleri devam eden Hacı Levent beşinci kuşak tarafından yönetilmektedir. Diyarbakır’da 9, Batman’da 1 şubesi ile müşterilerine hizmet veren Hacı Levent, yaptığı yeni yatırımlarla yurt dışı pazarına açılmayı planlıyor.

Hacı Levent’in çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak ve kendi enerjisini üretmek için fabrikasının çatısına Güneş Enerji Santrali kurarak devreye aldığını dile getiren Altunhan, “Geleneksel lezzetimizi koruyarak büyümeyi hedefliyoruz. Zamanın ruhunu yakalayarak ve kendi öz değerlerimizden taviz vermeyerek Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde Hacı Levent markasını ve lezzetini tatlı severlerle buluşturmak istiyoruz” dedi.

Beşinci kuşak temsilcilerinden Zekai Altunhan:

Hızlı büyümeyi değil, dengeli ve nitelikli büyümeyi hedefliyoruz.

Kalitemizi ve geleneğimizi koruyarak gelişmek istiyoruz. Fabrikamıza her geçen gün yeni yatırımlar yapıyoruz. Son olarak paketleme ünitesi yatırımı yaptık. Son aşamasındayız. Bu yatırımın tamamlanması ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında daha geniş bir pazara hitap edeceğimizi düşünüyoruz” dedi. Altunhan, “Diyarbakır başta olmak üzere uygun bulduğumuz lokasyonlarda şube sayılarımızı arttırmayı hedefliyoruz. Buna paralel olarak yeni ürün geliştirme çalışmalarımıza da devam ediyoruz.”

Kurumsal olarak yeniden yapılanma süreçlerinin devam ettiğini dile getiren Zekai Altunhan, “ Değişim çok hızlı. Bizlerinde bu değişime ayak uydurması gerekiyor. Bu nedenle alt yapı, yatırımlar, nitelikli işgücü ve politikalarımız konularında yeniden yapılanma sürecimiz devam ediyor. Bu geleneğin bizden sonra da kuşaklar boyu devam etmesi en büyük arzumuzdur. Bunun için bizden sonra gelen kuşaklara da yatırım yapacağız” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.