Diyetsiyen Dilşah KAÇAR;”DETOX EXPRESS rüzgârı estirdik”

Diyetsiyen Dilşah KAÇAR;”DETOX EXPRESS rüzgârı estirdik”
12 Eylül 2019 01:10
A+
A-

Başarılı Diyetisyen Dilşah KAÇAR, kısa sürede büyük yankı uyandıran yeni projesi ve ileriki hedeflerini Diyar Magazin okurlarıyla paylaştı.        

 

D.M:  Kendiniz ve mesleğiniz hakkında bize kısaca bilgi verir misiniz?

 

Diyetsiyen Dilşah KAÇAR: 1985 Diyarbakır doğumluyum. HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ 2009 mezunuyum. On yıldır severek yaptığım mesleğimde birçok alanda eğitim aldım. Son beş yıldır da kendi ofisimde danışanlarıma hizmet vermekteyim. İnsanların kendilerine ve sağlıklarına verdikleri değer arttıkça, sağlıklı beslenmeye olan ilgi de artmaya başladı. Bu durum mesleğimizi daha tanınır ve talep edilir bir seviyeye yükseltti.

 

D.M: Diyet programlarınızı oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz?

 

Dilşah KAÇAR: Kişiye özel programlar hazırlıyorum. Danışanlarımın kilo vermek için sağlıklarından olmamalarını önemsiyorum, bu nedenle diyet programlarını oluştururken sadece kilo boy değerlerine göre diyet programı vermem. Bununla birlikte psikolojik durum, stres anında, mutlu veya mutsuz olunan durumlardaki yeme davranışı, yaşam şekli, sosyoekonomik durum, çalışma durumu, ev ortamı, medeni durumu ve elbette kan analizlerinin değerlendirilmesi sonucunda vücudun ihtiyaç duyduğu besinler ve egzersizler temel alınarak programlar oluşturuyorum.

Programlarımda kesinlikle aç kalma yok. Programlarımın başarısını ne kadar yediğinden çok neyi ne zaman yediğini ayarlamama bağlıyorum.

D.M: Kısa sürede büyük yankı uyandıran yeni projeniz Detox Express nedir, bize biraz bilgi verir misiniz?

 

Dilşah KAÇAR: Tüm dünyada giderek yaygınlaşan özel hazırlanmış sebze- meyve detox içecekleri, artık Diyarbakır’da ve ilk olarak firmamız tarafından sağlıkla hazırlanmaktadır. Sağlıklı kalmak için hazırlanmış tamamen sebze-meyve suları ile kuruyemiş ve bazı baharatlarla karıştırılmış özel detox içeceklerinden oluşmaktadır. Özel karışımlı içeceklerimizden oluşmuş 3 veya 5 günlük kürlerimiz, kilo vermenize yardımcı olmakla birlikte, en önemlisi vücudunuzu arındırmaya ve enerjinizi yükseltmeye yardımcı olur. Yıllardır hayalini kurduğumuz kendi markamız olan DETOX EXPRESS tarifleri, hazırlanması organizasyonu ve diğer tüm detayları için çok özenli bir çaba harcadık ve DETOX EXPRESS’ i yarattık.

 

D.M: Detox Express’ i kimlere önerirsiniz?

          

Dilşah KAÇAR: İçeceklerimizi yeterince sebze-meyve tüketemeyen, sağlıklı beslenemeyen, stresli ve yoğun bir hayatı olan ve vücudundaki toksinlerden arınmak isteyen herkese öneririz.

 

D.M: İleriki dönem hedefleriniz var mı?

 

Dilşah KAÇAR: Detox içeceklerimize gerek Diyarbakır içi, gerekse şehir dışından düşündüğümüzden de fazla bir talep oldu, adeta detox rüzgârı estirdik. Bu sebeple üretim miktarımızı arttırmayı ve taleplere karşılık vermeyi planlıyoruz. Kısa süre içinde sadece Diyarbakır değil, tüm Türkiye’ye gönderim yapabilmeyi planlıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.