Big Baker; “Bizde yapılan her şey günlüktür, tazedir katkısızdır”

Big Baker; “Bizde yapılan her şey günlüktür, tazedir katkısızdır”
30 Nisan 2019 23:57
A+
A-

Fast food kültürünün sağlık üzerindeki etkilerinin sıklıkla tartışıldığı günümüzde sağlığını düşünen insanlara alternatif oluşturma hedefiyle yola çıkan Big Baker Burger&Bakery, ev yapımı katkısız, taze ve sağlıklı ürünleriyle göz doyuruyor.  Kocaman el yapımı burgerleriyle ünlü Big Baker Burger & Bakery, burgerden salataya, pizzalardan et ve tavuklu ana yemeklere kadar uzanan geniş yemek menüsü, lezzetleri, uygun fiyatları ve hizmet kalitesiyle mutlu bir şekilde ayrılmanızı garanti ediyor.

Big Baker Burger&Bakery Kurucuları İş insanları Selim ve Kıvanç Altaş çifti; Ankara merkezli bir hamburger zinciri olarak hayata geçirdikleri Big Baker Burger&Bakery’ nin konseptini, ürün ve hizmet kalitesini Diyar Magazin okurları için anlattılar.

D.M: Öncelikle Big Baker’ ın kuruluş hikâyesinden bize bahsedebilir misiniz?

Selim ALTAŞ: Biz Ankara’ da 2012 yılında kurulan bir firmayız. Bu firmayı ilk etapta Ankara Bahçelievler semtinde kurduk. Kuruluş amacımız daha çok bu fast food denilen yiyecekleri daha sağlıklı ve fabrikasyona sokmadan katkısız olarak müşterilerimize sunmak. Ne yaparsak yapalım öncelikle kendimize ve çocuğumuza yedirmediğimiz hiçbir ürünü müşterimize satmayacağız dedik ve yola çıktık. Hala hiçbir ürünümüzde katkı maddesi ve fabrikasyon ürün kullanmıyoruz. Ekmeğimizden, hamburgerimize tüm ürünlerimizi tamamen kendimiz yapıyoruz. İçeriğini bilmediğimiz hiçbir şeyi bu kapıdan içeri sokmuyoruz ve müşterilerimize de sunmuyoruz. Tamamen bu mantıkla hareket eden bir firmayız. Kurulduktan sonra yoğun talep alınca şubeleşmeye başladık. Öncelikle Ankara’ da şubeleştik, şu anda Ankara’ da sekiz tane şubemiz var. Daha sonra Diyarbakır’ da sağ olsun Doktor Fatma (Tanılır Çağıran) Hanım bizi görmüş, beğenmiş, yemeklerimizi ürünlerimizi şimdi anlatınca ürünlerin hikâyesini tabi bir doktor olarak ta çok dikkatini çekmiş. İnsanların daha sağlıklı ürünler, daha güzel yemekler yemesini sağlayacak ürünler (hatta kendi oğlu da var, en iyi müşterimiz de o “Kral Baran”) yani insanların çocuklarını getirip rahatça güvenli olarak yemek yiyebilecekleri ve ürünleri tadabilecekleri bir nokta. Bizim aynı zamanda en büyük özelliğimizden birisi fiyat kalite oranımız. Çok kaliteli ürünleri uygun fiyatla sunmaya çalışıyoruz müşterilerimize. İnsanların gelip bir yemek söyleyerek doymasını istiyoruz. O yüzden porsiyonlarımız büyük ve fiyatlarımız uygun.  Bir kişi bir hamburger söylediği zaman başka hiçbir şey söylemesine gerek kalmadan bir hamburgerle gayet güzel karnını doyurabiliyor. Ne yemek söylerse söylesin isterse et yemekleri tavuk yemekleri, hepsi gayet büyük porsiyonlarla uygun fiyatlı veriyoruz.

D.M: Çocuk oyun alanlarına da yer verdiğinizi görüyoruz.

Kıvanç Altaş: Kimi şubelerimizde ailelere yönelik çocuk oyun alanları yapıyoruz çocuklarımıza özel. Bu Diyarbakır şubemizde de Ceylan Karavil AVM’ de de çok güzel bir çocuk oyun alanımız bulunuyor.  Üst katta çocuklar oyun alanında oyunlar oynarken ailelerin de hemen yanında yemek yiyebilecekleri bir alan yaptık. Bu yaz da büyük bir teras açtık, artık terasımıza da müşterilerimizi bekliyoruz. Bu terasımızda çaylarını kahvelerini içip tatlılarını, dondurma çeşitlerimizi tadabilirler. Yine tabi yemeklerimiz ve Ramazan’ da iftar menülerimiz de devam ediyor.

D.M: Menünüzde ne tür ürünler var?

Kıvanç Altaş: Menümüzde bizim ana çıkış yemeğimiz hamburger. Burger çeşitlerimiz var. Bayağı çeşit olan bir burger. Örneğin insanların çok sevdiği; işte pastırma cheddarlı, köz patlıcanlı, acı Meksikanlı, Diyarbakırlılar acıyı sever, bu anlamda yöreye de hitap ediyor acılı şeyler. Bu çeşitlendirmeyi yaparken tabi soslarla da yapıyoruz. Bu soslar tamamen el yapımıdır. Fabrikasyon ürünler değiller, hepsini kendimiz yapıyoruz, onlarda da en kaliteli ürünleri kullanıyoruz ve Diyarbakır’a da Ankara’ dan sevk ediyoruz. İşte makarnamız direkt İtalyan makarnaları, tavuk yemeklerimiz tavuk çeşitlerimiz var, et çeşitlerimiz var. Ramazana özel iftar menülerimiz var. Çok özel et kavurma yapıyoruz, köz patlıcanlı beğendinin üstünde kavurma veriyoruz, çok lezzetli ve doyurucu. Sahura kadar hiçbir şey istemez. O da katkısız, içine çeşitli şeyler katıp eti çoğaltmıyoruz. Safi kavurma. Ramazanda özellikle tavsiye ediyoruz misafirlerimize.

D.M: Menünüzde  özgün tatlılar ve içecekler de var gördüğüm kadarıyla..

Selim Altaş: Yine aynı şekilde kendi yaptığımız tatlılar. Hiçbir tatlımızı dışarıdan almıyoruz. Bütün ürünlerimizi kendimiz yapıyoruz. Çikolata soslarına kadar, içindeki soslara kadar yine kendi üretimimiz, kendi bildiğimiz, kendi gördüğümüz ürünlerimiz. Yani ana hedef şu bilmediğimiz güvenmediğimiz hiçbir şeyi misafirlerimize satmıyoruz. Önermiyoruz. Her şeyi kendimiz yapıyoruz, bütün kontrol elimizin altında. İçeceklerde de yine kendimizin yaptığımız içeceklerden birisi de ev yapımı limonata taze meyvelerle birlikte sunum yapılıyor. Müşterilerimize öneriyorum. Yani çocuklara ev yapımı güvenle çocuklarına içirebilecekleri bir tat.

D.M: Yani anladığım çocukları şu fast food kültüründen kurtarıyorsunuz. Öyle mi?

Selim Altaş: Yalnız çocukları değil büyükleri de yani biz fabrikasyon ürünlere karşı daha lezzetlisini yapıyoruz. Hem daha sağlıklı, hem daha lezzetli.. Kesinlikle hiçbir kimyasal katkı içermeyen ekmeklerimiz sabah, öğle akşam olmak üzere üç kez taze olarak pişer. Bütün şubelerimizde ekmek  fırını vardır. Dışarıdan taşıma ekmekle kesinlikle müşterilerimize hizmet vermiyoruz. Aynı zamanda pizzalarımız var, fırınımız olunca fırın ürünlerinden pizza yapıyoruz. Onda da yüzde yüz dana eti kullanıyoruz. Kesinlikle işte tavuk veya hindi ürünleri kullanmıyoruz. Tüm ürünlerimiz yüzde yüz dana etinden yapılmaktadır. Pizza hamurlarımız yine kendi ustalarımız tarafından hazırlanmakta. Hamurları günlük olarak katkı maddesiz olduğundan ertesi gün kullanılması mümkün değildir. Bizde yapılan her şey günlüktür, tazedir katkısızdır. Zaten firmamızın kuruluş amacı da tamamen budur. Yani her şey ev yapımı, katkısız, kimyasalsız sağlıklı ürünler.

Selim-Kıvanç Altaş

İşletme Müdürü Yunus Koşar ve aktif, dinamik, heyecanlı ekibi sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.