Ünlü Psikolog Cevher Sönmez; ”Topluma umut olmak için adayım”

Ünlü Psikolog Cevher Sönmez; ”Topluma umut olmak için adayım”
1 Nisan 2023 16:49
A+
A-

Türkiye’ nin “Yüzyılın Seçimi” olma misyonu yüklenen 2023 genel seçimlerine doğru, aday adayları arasındaki yarışın netleşmesine sayılı günler kaldı.

 

Milletvekili aday adaylığı başvuruları tamamlanan partilerin de 9 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek listelere dair çalışmaları hararetli bir şekilde devam ediyor.

Millet ittifakı’ nın lokomotifi CHP’ de Diyarbakır’ dan aday adayı olanların sayısı 37 olarak netleşirken,

dikkat çeken isimler arasında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden, Diyarbakır’ın da önemli değerlerinden ünlü psikolog Cevher Sönmez de yer alıyor. Kamuoyundaki tanınırlığı, mesleki donanımı, güçlü sosyal yönü ile Diyarbakır siyasetine yön vermeye aday olan Cevher Sönmez aday adayları içinde öne çıkan güçlü bir isim. Cevher Sönmez, 6 Mart 2023 tarihinde meydana gelen ve 11 şehrimizde etkili olan depremde enkaz alanlarında yaptığı çalışmalarla da adından söz ettirdi.

Adaylığı yönünde parti kurmaylarının da desteğini aldığı bilgisi kamuoyuna yansıyan ünlü psikolog Cevher Sönmez, Diyarbakır Haber’ e; “Doğup büyüdüğüm şehrime hizmet için tarihi bir fırsat olarak gördüğüm genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partimizin yıllar sonra yeniden milletvekili çıkarmasına vesile olmak istiyorum. Partime, Şehrimize ve ülkemize çok şeyler kazandıracağıma inanıyorum. İnsan odaklı felsefemin Cumhuriyet Halk Partimizde karşılık bulduğuna olan inancımla, dokunduğum her yürekte güven uyandırmak, gösterdiğim her gayrette topluma umut olmak için aday adaylığımı ilan ettim. Son söz toplumun umudu Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ nundur” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.