Sıvı iplerle yüzü gençleştirmek mümkün!

Sıvı iplerle yüzü gençleştirmek mümkün!
13 Mayıs 2023 19:09
A+
A-

Zamanla yüzümüzde meydana gelen kırışıklıklar, sarkmalar ve deformasyonlar hepimizin problemi. Zamanın izlerini yüzümüzden silmek, yüz estetiğiyle zamanı geri alabilmek ve çok daha genç görünebilmek artık mümkün!

Estetik ve güzellik sektörünün öncü isimlerden biri olarak, kendine ait tedavi yöntemleri ve inovatif bakış açısı ile başta İstanbul olmakla beraber, hem Diyarbakır hem de yurt dışındaki başarılı hizmetleriyle dikkatleri üzerine çeken Medikal Estetik Hekimi Uz. Dr. Yahya Yiğit’ ten, gelişen tıbbi yöntemlerden “Sıvı İp ile Yüz Germe (Gouri)” adı verilen yüz gençleştirme uygulaması hakkında bilgi aldık.

 

D.M: Sıvı İp İle Yüz Germe işlemi nedir?

Uz. Dr. Yahya Yiğit; Gelişen tıbbi işlemlerle cerrahi girişimlerin yerini çok daha konforlu, risksiz ve hızlı sonuç veren uygulamalar aldı. Bu girişimlerden “Sıvı İp” veya “Sıvı Yüz Germe” olarak adlandırılan uygulamayla yüzü gençleştirmek ideal bir uygulama olarak son dönemde ön plana çıkıyor.

Sıvı İp İle Yüz Germe (Gouri) işlemi, içeriğinde bulunan polikaprolakton (PCL) ile ameliyatsız yüz germe işlemidir.

PCL, estetik alanda farklı formlarda yüz germe, gözaltı torbaları ve boyun germe gibi prosedürlerde kullanılır. Gouri uygulaması, ince bir iğne kullanılarak yapılır. Cilt altına enjekte edilir. Enjekte edilen PCL, zamanla ve yavaşça çözülür, cildin altındaki kollajen üretimini arttırır. Bu, cildin sıkılaşmasına ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Uzun dönemde cilt altı doku yenilemesi devam eder ve her geçen gün yüzdeki lifting, ciltteki canlılık ve parlaklık giderek artar. Bu da yaşlanmanın geciktirilmesini ve kaybedilen dokuların yerine konulmasını sağlar. Üç noktadan enjekte edilen bu ürün direkt olarak hacim etkisi yaratmadığından ötürü herhangi bir asimetriye sebebiyet vermez.

Her ne kadar, birçok medikal estetik uygulamasında cilt altı kolajen, doku yenilemesi, cildin canlılığı, diriliği, elastikiyeti sağlanması amaçlansa dahi bu etki; Gouri’nin içeriğinde bulunan ve yapılan bilimsel çalışmalarla kolajen doku sentezini üst derecede stimule ettiği bilinen PCL sayesinde çok daha belirgin ve uzun vadelidir.

Son zamanlar en çok kullanılan iplerin çoğu PCL’den yapılmıştır. Burada kullanılan ipler zaman içerisinde erir ve ortaya çıkan PCL dokunun yenilenmesini sağlar. Gouri’de daha yüksek miktarda PCL, sıvı formda uygulandığından doku yenileme özelliği daha çabuk harekete geçer. İçeriğindeki PCL’nin fazla olmasından dolayı daha etkili sonuçlar doğurur.

 

D.M: Gouri işleminin uygulama prosedürü hakkında bilgi verebilir misiniz?

Uz. Dr. Yahya Yiğit; Uygulama prosedürleri olarak; işlem öncesinde her iki yanağa lokal anestezik krem sürülür. Her yanakta, belirlenen üç noktaya enjeksiyon yapılır. Toplamda 1 ml’lik enjektör şeklinde bulunan ürün kullanılır. Birer ay ara ile 3-4 seans uygulanması tavsiye edilir. Cilt durumuna, hastanın yaşına ve doku kayıplarına göre 6 ayda bir veya yılda bir tek seans şeklinde idame tedavi önerilir. İlk uygulamadan 15 gün sonra etkisi görülmeye başlar. Her geçen gün etkisi gözle görülür şekilde artarak fark yaratır.

 

D.M: Yapılan işlemin belli bir yaş sınırı ve yan etkileri var mıdır?

Uz. Dr. Yahya Yiğit; İşlem sırasında hafif bir ağrı, kızarıklık ve nadiren de olsa morluklar oluşabilir. Bu şikâyetler tamamen geçicidir. Gebeler, emzirenler ve 18 yaş altındaki hastalar için uygulanamaz. Bu işlem sonrasında kişi; dolgu uygulaması, botox ve her türlü medikal estetik uygulamasını yaptırabilir.

Sıvı ip uygulaması olan Gouri, medikal estetik uygulamalarının bir prosedürüdür ve uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Prosedürün başarı oranı, uygulama sırasında kullanılan teknik, uzman doktor tecrübesi ve malzemelerin kalitesine bağlıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.