Türkiye’ nin en büyüğü, fast food anlayışını da değiştirdi!   Asım Tuncay;“dilediğin kadar otur, rahat rahat ye”

Türkiye’ nin en büyüğü, fast food anlayışını da değiştirdi!   Asım Tuncay;“dilediğin kadar otur, rahat rahat ye”
2 Temmuz 2022 23:55
A+
A-

Küresel ölçekte olduğu gibi Türkiye’ de de fast food sektörünün en çok tercih edilen lider markası Burger King®, Türkiye’ deki en büyük şubesini Diyarbakır’ da Stadyum yolunda hizmete açtı. Büyük ilgi uyandıran Burger King’ in açılışı iş, siyaset ve sivil toplum camiasından büyük bir davetli topluluğunun yanı sıra kalabalık bir müşteri kitlesini de bir araya getirdi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su’ nun programında olmasına rağmen katılamadığı açılış etkinliğine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Ak Parti İl Başkanı M. Şerif Aydın, Ak Parti MKYK üyesi Suna Kepolu Ataman, Ak Parti Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere, OSB Başkanı Mustafa Fidan, DİSİAD Başkanı Nurullah Edemen, DTB Başkanı Engin Yeşil, DTSO başkan ve üyeleri ile Burger King’ in Türkiye operasyonlarını yürüten TAB Gıda Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılışta davetlilere hitap eden yatırımcı iş insanı ve Yüksek Harita Mühendisi Asım Tuncay, Türkiye’nin 702’ nci ve en büyük Burger King Şubesi’ ni Diyarbakırlıların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, işletmenin özellikleri ve kapasitesi hakkında açıklamalarda bulundu. Asım Tuncay;“5 bin metrekarelik alanda yaklaşık 150 araçlık ücretsiz otoparkımız, çocuk oyun alanımız, bin metrekare peyzaj ve yaklaşık bin 500 metrekare kapalı hizmet alanımızla halkımıza konforlu ve ferah bir atmosferde 750 kişiye aynı anda hizmet verebilecek kapasiteye sahibiz. İlk etapta 25 kişiye sağladığımız iş imkânını yakın zamanda 50 kişiye yükselterek istihdama katkı sunmayı planlıyoruz. Fast food anlayışını Diyarbakır kültürüne uyarlayarak “ye ve kalk” anlayışının tersine “dilediğin kadar otur, rahat rahat ye” mottosuyla halkımıza sunacağız” dedi.

 

Zengin ve lezzetli ürün çeşitleriyle vazgeçilmez lezzetlerin adresi olarak en çok tercih edilen fast food markası Burger King, uluslararası kalite ve hijyen standartlarında üretim ve hizmete gösterdiği özeniyle de sektörde liderliğini sürdürüyor.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.