ÖZEL FEHMİ AKSOY KOLEJİ YENİ YÖNETİMİ “YENİ YÖNETİM ANLAYIŞINI” DİYAR MAGAZİN’ E ANLATTI M.SALİH KORTAK; “ONLAR GELECEĞİMİZ VE GELECEK ONLARIN ELİNDE”

ÖZEL FEHMİ AKSOY KOLEJİ YENİ YÖNETİMİ “YENİ YÖNETİM ANLAYIŞINI” DİYAR MAGAZİN’ E ANLATTI  M.SALİH KORTAK; “ONLAR GELECEĞİMİZ VE GELECEK ONLARIN ELİNDE”
9 Mart 2022 15:56
A+
A-

41 yıllık kamu eğitim hizmetiyle, bana ne demeden herkesin yardımına koşan, dertlere derman olmayı hayat gayesi edinen, herkesi ve her kesimi ayrımsız kucaklamasıyla gönüllerde saygın bir yeri olan Özel Fehmi Aksoy Koleji Yönetim Kurulu Başkanı M. Salih Kortak, yeni yönetim anlayışını ve bakış açısını Diyar Magazin’ le anlattı.

 

En değerli yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır vizyonuyla eğitim alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, sahip olduğu fiziki ve teknolojik imkânları ve kaliteli öğretmen kadrosuyla, uyguladığı özgün eğitim programları, yabancı dil eğitimi ve nitelikli rehberlik hizmetleriyle özel öğretim kurumları arasında elit bir yeri olan Özel Fehmi Aksoy Koleji, yeni yönetim kadrosuyla başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

Yeni yönetimin saygın yüzü, Özel Fehmi Aksoy Koleji Yönetim Kurulu Başkanı M. Salih Kortak ” Yarınlar geleceğimiz, geleceğimiz ise çocuklarımızdır. Eğitime yapılan yatırımı geleceğimize yapılan yatırım olarak görmekteyiz. Sabır, emek ve vicdan geleceğimizin teminatıdır. Eğitim uzun soluklu bir süreçtir, sabırla yoğrulan eforun, tere yansıması lazım, o zaman bir anlam ifade eder. Kolaycılık hesabı hep Bağdat’tan dönüyor. Başarı hikâyeleri yazmak istiyorsak; günü değil, yarınları düşünmemiz lazım. “BEN” yerine “BİZ-HEPİMİZ” i kalpten kullanmamız ve samimiyetle hayata geçirmemiz lazım. Bu memleket hepimizin, bu dünya hepimizin… Kurtaracak olan da biziz, batıracak olan da… Eğitimli, ahlaklı, adet ve geleneklerine bağlı toplumlardan zarar gelmez” diyerek düşüncelerini bizimle paylaştı.

Özel Fehmi Aksoy Koleji Yönetim Kurulu Başkanı M.Salih Kortak hedeflerini de şöyle aktardı.

“Gençlerimizi ve çocuklarımızı, düşünen, donanımlı, öz benliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerisi yüksek, araştırmacı, sorgulayan nitelikli bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çünkü onlar geleceğimiz ve gelecek onların elinde. Her ne olursa olsun atacağımız adımları istişarelerle atmayı temel prensip olarak görüyoruz. 41 yılın tecrübesini 21.yüzyılla perçinliyoruz. Hedefimiz daimi başarıdan yana. Bireysel başarılardan çok toplumsal ve bütünsel gelişimi esas alıyoruz. Unumuz var, yağımız var, şekerimiz de var… Eh neyi bekliyoruz! Selamı, sabahı, pozitif enerji ve güler yüzümüzden ödün vermeyelim. Yapmacık, inanmadığımız ve yapamayacaklarımızın sözünü asla vermeyelim. Özü-sözü bir, şeffaf hayatların temelinde dünya daha güzel olacak. Hep beraber güç birliği ile her şeyin üstesinden geliriz. Yeter ki inanalım… Bizimle aynı düşünceyi paylaşan ve çocuğunun eğitimini önemseyen tüm bilinçli velilerimizi de okulumuza davet ediyoruz. Sağlık ve umut dolu yarınlar sizlerle olsun.”

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.