“Mezopotamya Dara” Dizisi Bölgede Heyecan Uyandırdı!

“Mezopotamya Dara” Dizisi Bölgede Heyecan Uyandırdı!
10 Aralık 2020 02:18
A+
A-

2012 yılından bu yana sinema sektöründe faaliyet gösteren İmza Film yapım, bölge gençlerini sinema sektörüne hazırlıyor.

TRT bünyesinde “Milat” dizisi yürütücü yapım görevinin yanı sıra kendi bünyesinde “Joker Çetesi“ sinema filmi, “Şerefe” dizisini gerçekleştiren İmza Film Yapım, Fatih Yiğit yapımcılığı ve yönetmenliğinde yaklaşık bir buçuk yıldır Mezopotamya coğrafyasında sanatsal faaliyetler, sanatsal filmler, uluslararası film festivalleri film çalışmaları yürütüyor.

Mardin’ de çekimleri devam eden ”Mezopotamya Dara” dizi projesi ile Mezopotamya coğrafyası üzerindeki olumsuz algıyı kırmayı ve iki yüzden fazla gencin oyunculuk yeteneklerini geliştirmelerine ön ayak olarak film sektörüne kazandırmayı amaçlayan Yapımcı ve Yönetmen Fatih Yiğit, Diyar Magazin aracılığıyla bölge gençlerine seslenerek “Hayal edin ve o hayalin gerçek olması için savaşın, asla pes etmeyin” mesajı verdi.

Amazon Prime ve Blu Tv’ de pilot bölüm olarak çekimleri tamamlanan aksiyon macera türündeki “Mezopotamya Dara” dizisinin oyuncuları arasında; Dilara Büyükbayraktar, İskender Bağcılar, Nuri Küçük, Can Ceylan, Ezel Altundağ, Mazlum Yiğit, Çağlar Karamustafaoğlu, Remzi Sayar, Cihat Gündüz, Ali Kemal Barış, Çorumlu Amir, Hakan Kara, Vedat Erat, Metin Kayan ve daha bir çok gencimiz var.

Sosyal medyada yayınladığı skeçleriyle Oyuncu Ramsey olarak tanınan Remzi Sayar, dizi çekimleri esnasında yaptığı esprileriyle adeta ekibin maskotu oldu.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.