Jasminna’ a SPA & Wellness sağlık ve güzelliği birleştirdi! Yasemin Helin Bal; “Güzellik bizim tutkumuz!”

Jasminna’ a SPA & Wellness sağlık ve güzelliği birleştirdi!  Yasemin Helin Bal; “Güzellik bizim tutkumuz!”
4 Nisan 2021 16:40
A+
A-

 

 

Yılların verdiği deneyim ve vizyonla Mitannia Regency Hotel ve Hilton Garden Inn Hotel bünyelerinde sahibi olduğu Jasminna’ a Spa &Welness ile başarısını ortaya koyan İşkadını Yasemin Helin Bal, estetik ve güzellik alanında da aynı başarıyı sergilemek adına kız kardeşi Fatoş Lavin Bal ile birlikte hizmete açtığı Jasminna’a Güzellik bölümü ile kadınlara ve erkeklere estetik yöntemlerle gençlik ve güzellik sunuyor.

Lazer epilasyon, cilt gençleştirme hizmetleri, cilt bakımı işlemleri, kalıcı makyaj, bölgesel zayıflama, selülit giderme reformer pilates, uygulamaları gibi güzellik ve sağlık alanında çok yönlü bir hizmet veren Jasminna’ a Güzellik Sahibi Güzellik ve Estetik Danışmanı Yasemin Helin Bal, kadınların büyük ilgisini çeken Baby Face uygulamasını, verdiği danışmanlık hizmetini, erkeklerin hangi uygulamaları tercih ettiğini Diyar Magazin’ e anlattı.

 

D.M: Yasemin Hanım, Diyarbakırlılar yıllardır sizi Spa & Wellness sektöründe verdiğiniz hizmet ile tanıyor. Girişimci bir işkadını olarak güzellik sektörüne yatırım yapmaya nasıl karar verdiniz?

 

Yasemin Helin Bal: Evet, yıllar öncesinde Yalova ve İstanbul’ da eğitimlerini aldığım uzman estetisyenliğe uzunca bir süre Spa&Wellness sektöründeki hizmetlerimizden ötürü ara vermiştim. Yalova’ da ve Diyarbakır’ daki iki şubemize ilaveten son olarak şehrimizin önde gelen spor ve SPA merkezi Energy Fitness’ ın SPA ve Güzellik Salonu bölümünü de Jasminna’a Spa& Wellness olarak işletme kararı almış bulunmaktayız. Sağlık ve güzellik birbiriyle iç içe kavramlar. SPA sektöründe kazandığımız müşteri memnuniyetini güzellik alanında kaliteli bir hizmetle sürdürmek amacıyla Jasminna’a SPA&Wellness bünyesinde kuaför ve güzellik hizmetlerini de verme kararı aldık. İşimizle ilgili daha büyük çaplı planlarımız var. Cihazlar ve ürünler konusunda daha ileriye gitmek istiyoruz. Ekibimizi oluştururken de işlerini ciddiyetle yapacak insanları seçmeye gayret ettik. Samimiyet ve güler yüze önem veriyoruz.

 

D.M: Jasminna’ a Güzellik’ te verdiğiniz hizmetlerden kısaca bahsedebilir misiniz?

 

Yasemin Helin Bal: Jasminna’ a Güzellik olarak, lazer epilasyon, cilt gençleştirme hizmetleri, cilt bakımı işlemleri, kalıcı makyaj, reformer pilates, bölgesel zayıflama gibi uygulamalarımız var. Güzellikle ilgili geniş bir yelpazeye sahibiz.

 

D.M: Jasminna’a Güzellik’ te uyguladığınız Baby Face uygulamanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Yasemin Helin Bal: Baby Face adından da anlaşılabileceği gibi ciltteki lekeleri siliyor, gözenekleri sıkılaştırıyor, cildi parlatıyor. Şu anda tercih edilen cilt gençleştirme teknolojilerinden biri olarak ön planda. Akne skar izleri, leke tedavisi, cilt sıkılaştırma, kolajen uyarma gibi işlemlerde kullanılıyor.

 

D.M: Güzellik denince kadınlar akla gelirken şimdilerde erkekler de bu güzellik işine merak sarmış durumda. Erkekler neden güzelliğe merak sarmaya başladılar?

 

Yasemin Helin Bal: Güzel görünmek insanın doğasında var. Erkekler de kadınlarda iş hayatında, sosyal hayat içinde güzel görünmek istiyorlar. Cilt erkekte de var. o yüzden kadın erkek diye ayırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Erkekler genelde kıl problemi, sakal üstü, ense, sırt gibi problemlerinde bize başvuruyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken şey, bir çizginin üzerine çıkılmaması. Para odaklı olunduğunda iş ayarından çıkabiliyor. Uzman danışanlarla çalışıldığı zaman o sınır çok güzel belirleniyor. Güzellik konusunda kişiye göre tasarlamak önemli.

 

D.M: Diyarbakır’ da sayıları her geçen gün artan birçok güzellik salonu var. Bu açıdan baktığımızda Jasminna’ a Güzellik ‘in farkı ne olacak?

 

Yasemin Helin Bal: Jasminna’ a Güzellik olarak farkımızı ortaya koymak ve alanında bir marka yaratmak amacıyla yola çıktık. Amacımız kalitemizi herkese göstermek, çünkü güzellik bizim tutkumuz.

 

D.M: Jasminna’ a Güzellik olarak özel günlerde özel kampanyalarınız olacak mı?

 

Yasemin Helin Bal: Danışanlarımızı mutlu etmek adına özel günlerde birtakım kampanyalar düzenleyeceğiz. Kişi buraya geldiğinde Jasminna’ a Güzellik Ailesi’ nden birisiymiş gibi hissedecek. Ayrıca bize getirmiş olduğu her kişi için de avantajlı kampanyalardan yararlanabilecek.

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.