Dt. Hakim Akyüz;” insanların o mutlulukla gülümsemesi, bizi bir başka mutlu ediyor”

Dt. Hakim Akyüz;” insanların o mutlulukla gülümsemesi, bizi bir başka mutlu ediyor”
26 Kasım 2020 03:11
A+
A-

Başarılı genç Diş Hekimleri Dr. Hakim Akyüz ve Dr. Şaban Taş, Mezopotamya Bulvarı (50 metrelik yol) üzerinde hizmete açtıkları Özel Mine Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ nde diş ve çene ile ilgili tüm konularda hastalarına başarıyla hizmet veriyorlar. Özel Mine Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kurucuları Dr. Hakim Akyüz ve ortağı Dr. Şaban Taş; ”kliniğimize gelen hastalarımıza dişle ilgili her türlü teşhis ve tedavileri hakkında kolaylıkla teşhis ve tedavi sağlayabileceğimiz her işlemin yapılabildiği bir ortam sunuyoruz. Özel Mine Dent’ e gelen hastalarımızın estetik ile ilgili sorunlarına çözüm oluşturabilecek bir yapı kurduk” diyerek tüm son teknolojik imkânları hastalarının hizmetine sunduklarını belirtiyor. Dr. Hakim Akyüz ve Dr. Şaban Taş ile son teknoloji ve ayrıcalıklı hizmetleriyle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını Diyar Magazin okurları için konuştuk.

D.M. Özel Mine Dent’ i kurma hikâyenizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Dr. Hakim Akyüz; Diş Hekimliği Fakültesi’ ni tercih ettim ve kazandım. Lise ve Üniversiteden hem yurt arkadaşım hem de sonradan meslektaşım, arkadaşım ve dostum Dr. Şaban Taş ile birlikte mesleğimizi en güzel şekilde icra edebileceğimiz ortak bir klinik kurma kararımız sonucunda Özel Mine Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ortaya çıktı. Kliniğimizde komplike vakaları çözmek adına ekip çalışması yapan bir ortam hazırladık. Bu mesleği yapmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Her görüşmemizde yaptığımız tedavilerle ağrısını geçirdiğimiz ve estetik açıdan dişlerinin görüntüsünü düzelttiğimiz insanların o mutlulukla gülümsemesi, bizi bir başka mutlu ediyor. Bir süre sonra hastalarımız artık ailemiz oluyor. Mesleğim sayesinde güçlü dostluklar kuruyorum insanlarla.

D.M: Kliniğinizde verilen hizmetleri öğrenebilir miyiz?

Dt. Hakim Akyüz: Her türlü diş hekimliği hizmeti sunduğumuz kliniğimizde hastalarımıza en iyi ve kapsamlı hizmetleri sunma gayreti içerisindeyiz. Kliniğimize gelen hastalarımızın öncelikle beklentilerini karşılamak, ağrılarını gidermek özellikle de estetik kaygılarını gidermek gibi her işlemin yapılabildiği bir ortam sunuyoruz. Özel Mine Dent’ e gelen hastaların her türlü diş sorunlarını çözebileceğimiz bir yapı ve imkân kurduk. Kliniğimizde bulunan dijital görüntüleme sistemleriyle teşhis konusunda doğru kararlar verilerek lazer cihazlarıyla kısa sürede başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Kliniğimize gelen hastalarımızın tedavilerini ekip olarak orta değerlendirip çözüme kavuşturuyoruz.

D.M: İmplant cerrahisi son yıllarda diş kayıpları için önemli bir tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmış durumda. İmplant tedavilerinde hastalarınıza ne gibi ayrıcalıklar sunuyorsunuz?

Dt. Hakim Akyüz: İmplant uygulamalarında öncelikle dijital görüntüleme sistemleri ile tanı koymak ve planlamak çok önemli bir unsur. Hastalarımızın kemiklerine göre gerekli planlamalar yapılır. Her vaka kendi özel durumuna göre değerlendirilip, bazı durumlarda kısa implantlar çözüm oluşturabilirken, yeterli kemik hacmine sahip olmayan hastalarımızda ileri cerrahi yöntemlerle kemik tozu kullanma veya kendi çenelerinden kemik taşıyarak gerekli hacmi sağlıyoruz.

D.M: Kliniğinizde uyguladığınız estetik diş hekimliği konusunda bilgi verebilir misiniz?

Dt. Hakim Akyüz: Hastalar genelde dişlerinin şekline ve rengine göre dişlerinin güzelliği hakkında karar veriyorlar. Oysa estetik sorunlarda asıl sorun diş eti estetiği yani pembe estetik sorunudur. Öncelikle diş eti tedavisinden sonra diş etine zarar vermeyen, diş etiyle çok uyumlu olan malzemelere kullanılması hem sağlık hem de estetik açıdan önemlidir.

D.M: Estetik Diş Hekimliği’ nde teknolojik gelişmeler ve kullanılan malzemeler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dt. Hakim Akyüz: Estetik diş hekimliği konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve kliniğimizde en teknolojik cihazları kullanıyoruz.  Son yıllarda iç kısmında metal olmayan zirkon kuronlar, lamineler ve E-max denilen cam kuronlar büyük ilgi görüyor. DSD uygulamaları ile hastalarımıza en uygun estetik çözümleri ve Hollywood Smile denilen gülümsemeleri sağlıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.