EKREM KARAKOÇ; “Öğrencilerimizi ve velilerimizi mağdur etmedik”

EKREM KARAKOÇ; “Öğrencilerimizi ve velilerimizi mağdur etmedik”
6 Aralık 2020 02:34
A+
A-

Dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle belirsizliklerin yaşandığı özel öğretim sektörünün salgın sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntılar, ülke genelinde veli ve öğrencilerin mağduriyetine yol açtı.

DİYARBAKIR ÖZEL BİLKOÇ OKULLARI, bu süreçte gösterdiği büyüme ve öğrencilerine sağladığı kolaylıklarla sektörün önde gelen okulları arasında yer aldı. Çoğu özel okulun aksine kayıtlı öğrenci sayısında % 22’ lik artış sağlayan okul yönetimi, telafi eğitimi sürecini de başarıyla ve en erken tamamlayan özel öğretim kurumu olarak öne çıktı.

DİYARBAKIR ÖZEL BİLKOÇ OKULLARI Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem KARAKOÇ Diyar Magazin’ e yaptığı açıklamada, salgın sürecinde öğrenci ve velilerin yaşadığı mağduriyeti gidermek adına önemli tedbirler aldıklarını belirterek,  geçen yıl alınan yemek ücretlerini iade ettiklerini ve kıyafet giderlerini okul olarak karşıladıklarını söyledi.

DİYARBAKIR ÖZEL BİLKOÇ OKULLARI Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem KARAKOÇ ayrıca, “Özel öğretim hizmetini ticari bir faaliyet ve kazanç yolu olarak görmüyoruz. Yarınlara yetiştireceğimiz neslin eğitim ve öğretim kalitesine hizmet etmekle ülkemizin geleceğine hizmet ediyoruz. Salgın sürecinde velilerimizin yaşadıkları mağduriyetleri gidermek ve etkilerini azaltmak adına yemek ücretlerini iade ettik, kıyafetleri okul olarak karşıladık ve kitaplarda % 50 gibi büyük bir indirim uyguladık. Sunduğumuz imkânların kalitesi neticesinde öğrenci sayımızda % 22’ lik bir artış sağlandı. Bakanlık emirleri gereğince hem yüz yüze eğitim, hem de teknolojik imkânlarla uzaktan eğitim verdik. ÖZEL BİLKOÇ OKULLARI olarak İnsanı esas alan eğitim politikamız kararlılıkla ve yeni hamlelerle devam edecektir” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.