Türkiye’nin En Büyük 2. Espressolab Mağazası Diyarbakır’da Açıldı

Türkiye’nin En Büyük 2. Espressolab Mağazası Diyarbakır’da Açıldı
8 Ocak 2023 00:25
A+
A-

Türkiye’nin En Büyük 3. Nesil Kahve Markası olan Espressolab’ın 100. Mağazası Diyarbakır’ da açıldı. 5 bin metrekare alanda kurulan ve bin 500 metrekare hizmet alanına sahip Espressolab mağazası 1000 metrekare peyzaj alanı ile aynı anda 500 kişiye hizmet verebilme kapasitesine sahip.

Espressolab’ın Türkiye’deki en büyük 2. mağazası Diyarbakır’da açıldı. 20 kişilik istihdamla hizmet sektörüne giren Espressolab, ilerleyen süreçte istihdamını 50 kişiye yükseltmeyi hedefliyor.

Mağaza açılışına, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Engin Yeşil, Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, OSB Başkanı Mustafa Fidan, DİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Edemen, Diyar Magazin Dergisi sahibi Hacı Dalgıç, Av. Cemal Batmanlı, Ceylan İnşaat Sahibi Şeyhmus Ceylan, Tapu ve Kadastro 7. Bölge Müdürü, Tapu ve Kadastro Müdürleri, Diyarbakır İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural, DTSO Meclis Başkanı Nevin İl ve yurttaşlar katıldı.

Diyarbakır’da yeni kentleşme alanları modern görünümü ile göz doldururken, kentin parlayan yıldızı olan yeni lokasyonu olan stadyum caddesinde ulusal markaların peş peşe açılmasıyla da kentte sunulan hizmet kalitesine önemli katkılar sağlıyor. Türkiye’nin en büyük Burger King mağazasının bitişiğinde açılan Espressolab’ın Türkiye’deki en büyük 2. Mağazası açılışta büyük ilgi gördü.

ESPRESSOLAB’IN 100. MAĞAZASI DİYARBAKIR’DA AÇILDI 

Espressolab’ın bugün yapılan açılışında yatırımcılar adına konuşan Yüksek Harita Mühendisi ve İş İnsanı Asım Tuncay, şunları söyledi: “Kıymetli misafirlerimiz 12 bin yıllık tarihi geçmişi olan, 33 Medeniyete ev sahipliği yapmış, UNESCO Dünya Kültür Mirasına kayıtlı Surları ve Hevsel Bahçeleriyle, DTSO’nun girişimleriyle Türk Patent ve Marka Kurumunca “Medeniyetler Kenti” olarak tescillenen ve tarihi açıdan adeta açık hava müzesi olan kadim kentimizde, Dünyada 14 Ülke ve 150 Şubesi bulunan, Türkiye’nin En Büyük 3. Nesil Kahve Markası olan ESPRESSOLAB’in 100. Mağazasını şehrin en güzel lokasyonunda halkımızın hizmetine açmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Asım Tuncay

‘YENİ AÇILAN HER BİR İŞLETMENİN DE KENTİMİZİN GELECEĞİNE YAPILAN BİR YATIRIM OLARAK GÖRÜYORUZ’

Uluslararası markaların yaygınlaşmasının kent ekonomisine sağladığı katkıya vurgu yapan Tuncay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadim kentimizde bu tür uluslararası markaların yaygınlaşması, kentimiz için modernleşmenin ve gelişmenin bir ölçütü olup, yeni açılan her bir işletmenin de kentimizin geleceğine yapılan bir yatırım olarak görüyoruz. Sonsuz sevgi ile bağlı bulunduğumuz bu kadim kente yatırım yapmanın da bizler için bir görev olduğuna inanıyoruz.”

Hacı Dalgıç – Asım Tuncay

AYNI ANDA 500 KİŞİYE HİZMET KAPASİTESİ 

Tuncay, Türkiye’nin 2. Büyük mağazası olma özelliği taşıya mağazanın kapasitesine ilişkin olarak da şu bilgileri paylaştı: “Mağazamız 5000 metrekarelik alan üzerinde kurulu olup, 1500 metrekarelik hizmet alanı, 150 araçlık açık ve ücretsiz otoparkı, 1000 metrekare peyzaj alanı ile aynı anda 500 kişiye hizmet verebilme kapasitesi ile ESPRESSOLAB’ın Türkiye’deki en büyük 2. mağazası olma özelliğine sahiptir. Bizi en çok mutlu eden bir diğer husus kentimizin kanayan yarası olan istihdamına azda olsa bir katkı sunabilmemizdir. İşletmemiz başlangıçta 20 kişiye, tam faaliyete girince de 40-50 kişiye istihdam sağlayacaktır.”

mehmet kaya

Mehmet Kaya

Açılışta konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya ise, kente kazandırılan modern bir mekan ile kahvenin yeniden anavatanına döndüğünü söyledi. Kaya, kentin istihdamına katkı sunan yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hacı Dalgıç – Şeyhmus Ceylan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.