REMZİ ERTEN; “BAŞARININ SIRRI YAPTIĞIN İŞİ SEVMEKTİR”

REMZİ ERTEN; “BAŞARININ SIRRI YAPTIĞIN İŞİ SEVMEKTİR”
24 Haziran 2018 13:21
A+
A-


Aydınlatma alanında dekorasyon tutkunlarına şık ve zarif tasarımlar sunan VIP AVİZE VE AKSESUAR DÜNYASI, klasikle moderni son derece başarılı bir şekilde sentezleyerek gelecekte antika değerine ulaşacak avizelere imza atıyor. Kullandığı malzemeler, geniş ürün yelpazesi ve kaliteli hizmetiyle dekorasyon meraklılarının vazgeçemediği bu markanın başarısının altında VIP AVİZE VE AKSESUAR DÜNYASI işletmecisi genç işadamı Remzi ERTEN ve uzman ekibinin emeği bulunuyor. Remzi ERTEN ile VIP AVİZE VE AKSESUAR DÜNYASI ve sunduğu hizmetler hakkında görüştük.

D.M: Remzi Bey bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Remzi ERTEN: Aslen Mardin Derikliyiz. Ailem 1970 yılında buraya göç etmişler. Memleketimizle bağımız halen devam etmekte. Benim ise bir yanım ne kadar Diyarbakırlıysa diğer yanım o kadar Deriklidir.

D.M: Genç bir işletmeci olarak ticarete atılma hikâyenizi dinleyebilir miyiz?

Remzi ERTEN: Altı yaşımdan beri bu işle bir şekilde alakadarım. O zamandan bu zamana bu sektörün içerisindeyim. Elektrik piyasasıyla başlayıp avize ve aksesuar sektörü ile devam ediyorum. Hem elektrik hem de avize sektöründe hizmet veren Vural Elektrik Ailesinin bir parçası olarak bu sektöre girdim. Zamanla bu sektörde azim ve gayretle, çalışıp çabalayarak bugünkü bulunduğum noktaya geldim.

D.M: Avize ve aksesuar alanını tercih etme nedenleriniz neler?

Remzi ERTEN:  Bu işi severek yapıyorum. Nasıl bir sanatçı veya bir ressam severek yaptığı işiyle sanat eseri oluşturur ben de kendi işimi öyle görüyorum. Başarının sırrını da yaptığın işi sevmek olarak görüyorum.

D.M: Ürün çeşitliliğiniz ve ürün kaliteniz hakkında ne söylemek istersiniz? Bu anlamda müşterilerinize neler vadediyorsunuz?

Remzi ERTEN: Müşterilerimize olabildiğince geniş ürün seçenekleri sunmaya çalışıyoruz. Mağazamıza gelen her kesimden insanın aradığı ürünü, en uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz. Ürün yelpazemiz de ona göre çeşitlilik gösteriyor. Müşterilerimize bir aile ilişkisi kurmayı vadediyorum. Öncelikle ailenin bir ferdi gibi yaklaşıyorum, o sıcaklığı bende görebiliyorlar. Müşterilerimizin her zaman numaraları bende kayıtlıdır, benim de numaram müşterilerimde kayıtlıdır. Ticarete farklı bir bakış açısı getirmeye çalışıyorum. Başkalarının nasıl ticaret yaptıkları ilgi alanıma girmiyor ama kendim için şunu söyleyebilirim; ürünlerin satışı gerçekleştikten sonra iş bitmiyor, asıl iş o zaman başlıyor benim için.. Müşteriye sağladığımız en büyük imkân satış sonrasıdır. Önemli olan şey almış olduğunuz ürünün sonuna kadar arkasında durabilecek bir firmadır.

D.M: Bu anlamda yasal garanti süresi sizin için çok da bağlayıcı değil anladığım kadarıyla.

Remzi ERTEN: Biz yasal garanti süresinden daha çok kendi ismimizin garantisini veriyoruz. Biz bu garanti süresini daha geniş bir zamana yayıyoruz. Örneğin, benim on sene önce ürün sattığım bir müşterim gönül rahatlığıyla gelip avizesinin arızalı olduğunu veya farklı bir tasarım vermek istediğini söyleyip bu bağlamda bizden farklı hizmetler alabiliyor. Müşterimiz bizden avize aldığı zaman on yıl boyunca aynı avizeyi kullanmak zorunda değil veya yeni bir avize almak zorunda değil diyoruz. Bu alanda edindiğimiz tecrübelerle eski ürünleri farklı tasarımlarla yeniliyoruz, bu da bizim müşterilerimize sağladığımız büyük bir avantajdır.

D.M: Genç bir işletmeci olarak hedefleriniz neler?

Remzi ERTEN: Öncelikle kendi bölgeme hâkim olup her evde bir imzam olsun istiyorum. Sektörümde büyümek ve gelişmek istiyorum. Aşama aşama ilimiz, bölgemiz belki ileride yurt dışına açılmak neden olmasın.

D.M: Genç bir iş adamı olarak neler tavsiye edersiniz?

Remzi ERTEN: Herkes ticaret yapacak diye bir zorunluluk yok, herkes ticaret yapacak olsa benim burada çalışan montajcı kardeşim olmazdı, asistanım olmazdı. İnsanların azim ve gayreti insanları bir yerlere getirir. Her şeyden önemlisi ise dürüstlük. Dürüstlük kazandırır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.