Sertaç Dılda’ yı dinlemeyen kaldı mı?

Sertaç Dılda’ yı dinlemeyen kaldı mı?
4 Mart 2021 16:30
A+
A-

” Reşê Ez Bırindar Mame, Welatê Gurbetê, Bûke, Durım, Hırpaladın Sol Yanımı, Sevin Gayrı, Canêm, Bırindar Bum ” gibi kliplerini You Tube’ da milyonların izlediği son zamanların parlayan yıldızı besteci ve ses sanatçısı aynı zamanda iyi bir bağlama ustası olan Sertaç Dılda, her geçen gün hayran sayısını arttırıyor.

Ağabeyi Hozan Aytaç ile birlikte Muş’ lu dengbej bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Sertaç Dılda, besteleyip seslendirdiği Kürtçe ve Türkçe şarkılarla adından bir hayli söz ettiriyor.

2019 da müzik piyasasına “Welatê Gurbetê” ile damga vuran sanatçı Sertaç Dılda, 2020’ de Bawer Beyani ile yaptığı “Reşe Ez Brindar mame” düetiyle de başarısını tescilledi. Bundan üç ay önce sosyal mecralarda yer bulan “Bûke” ile de 2021’ e hızlı bir giriş yapan sanatçı başarı grafiğini gün geçtikçe yükseğe çıkarıyor.

Diyar Magazin’ e başarısını değerlendiren Sertaç Dilda; ” Kalpten çıkan, kalbe gider felsefesiyle insanın içine işleyecek, insanların kendinden bir parça bulacağı bestelerimle dinleyicilerime hitap etmeye çalışıyorum. Kürtçe şarkılarımın yanında Türkçe parçalarımın da büyük ilgi gördüğünü görmek beni fazlasıyla mutlu ediyor” dedi.

Diyar Magazin olarak genç sanatçıya müzik yolculuğunda başarılar diliyor ve “yolun açık olsun” diyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.