M. Esvet Koyun; “Amacımız sporu bir yaşam tarzı haline getirmek”

M. Esvet Koyun; “Amacımız sporu bir yaşam tarzı haline getirmek”
10 Ocak 2024 23:36
A+
A-

Aynaya bakıp “biraz kilo mu aldım acaba” diyorsanız, endişelenmeye gerek yok. Sağlıklı yaşam için bahaneler üretmeyi bırakıp spora başlamanızın zamanı gelmiş demek ki. Hiçbir bahane sizin sağlığınızdan önemli değil. Siz değerli okuyucularımız için, Diyarbakır ‘ın en büyük ve kapsamlı spor salonlarından New Energy Fitness & Wellness’ in işletmecisi eğitmen Mehmet Esvet Koyun ile sundukları hizmetler hakkında konuştuk.

D.M: Okuyucularımızın sizi daha yakından tanıması için kendinizden kısaca bahseder misiniz? Mehmet Esvet Koyun kimdir?

Esvet Koyun; 20 Ekim 1987 Diyarbakır doğumluyum. Eğitim hayatımı Diyarbakır’da sürdürdüm. Yaşadığımız bölge itibariyle spora ilgim her zaman vardı, bu ilgi doğrultusunda 2008 yılında Dicle Üniversitesi BESYO Öğretmenlik Bölümü’ nde okumaya başladım. Bu bölümden 2012’ de mezun olduktan sonra, aynı fakültede spor yöneticiliği okumaya başladım. Fitness alanı ile 2013’ ten beri ilgilenmekteyim. Crossfit Diyarbakır ile başlayan eğitmenlik ve işletmeciliğe New Energy Fitness &Wellness’ te devam ediyorum.

 

D.M: Bölgenin en iyi spor salonlarından biri olan New Energy Fitness &Wellness’ te verilen hizmetler neler?

Esvet Koyun; Diyarbakır sahip olduğu spor kompleksleri ile Türkiye’de bu alanda ilk sıradadır. Tesisimiz yaşam alanı olarak hizmet vermektedir. Tesisimizde Spa, güzellik merkezi, diyetisyen, fizyoterapist, stüdyo dersleri ve özel dersler bulunmaktadır.

D.M: New Energy Fitness &Wellness spor salonunun donanımları nedir?

Esvet Koyun; Tesisimiz misafirlerimizin, spor ihtiyacını karşılayıp iyi zaman geçirmesi için her türlü donanıma sahiptir.

 

D.M:  New Energy Fitness &Wellness, eğitmenlerini seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Esvet Koyun; Spor salonumuz eğitmen veya diğer departmanlara çalışma arkadaşları kadromuza alırken, kalifiye olmasına dikkat edip, alanı ile ilgili gerekli yeterlilik belgelerine sahip olmalarına dikkat etmektedir. Bunun yanında tüm çalışanlarımızın kırmızı çizgimiz olan nezaket ve iletişim becerilerine sahip olmalarına dikkat edilir.

D.M:  Spora başlamak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Esvet Koyun; Makineleşme insan hayatında hareket alanını olabildiğince daraltmıştır. Bu da sistematik olarak hareket etme ihtiyacı doğurmuştur. Bireylerin spora başlarken dikkat etmeleri gereken ilk durum ne istediklerini bilmeleridir. Çünkü antrenman metotları ve beslenme programları buna göre hazırlanır. Naçizane tavsiyem sporda sağlığı, estetiğin önüne koymalarıdır.

 

D.M: Üyelerinizin beklentilerini karşılamak için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Esvet Koyun; Değişen dünya şartlarını takip edip yenilikleri ve değişiklikleri olabildiğince kısa zamanda eksiksiz olarak üyelerimiz ile buluşturuyoruz. Amacımız sporu bir yaşam tarzı haline getirmek. Zaman içinde taleplerini de alıp değerlendirip imkânlarımız doğrultusunda bu talepleri karşılıyoruz.

D.M: New Energy Fitness &Wellness neden tercih edilmeli?

Esvet Koyun; Misafirlerimiz spora başlarken istedikleri sonuçları almak ve beklentilerini karşılamak için bizi tercih edebilirler. Tesisimiz envai çeşit hizmet alanına sahip olup, bir bireyin spor kompleksinden beklentilerinin tamamını karşılayabilecek niteliğe ve donanıma sahiptir. Gönül rahatlığıyla New Energy Fitness ailesine katılabilirler.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.