“Horasan’dan Anadolu’ya : Anadolu Erenleri” sanatseverlerle buluştu

“Horasan’dan Anadolu’ya : Anadolu Erenleri” sanatseverlerle buluştu
23 Nisan 2022 20:41
A+
A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun “Horasan’dan Anadolu’ya sevgi yansımaları: Anadolu Erenleri” piyano resitalini sanatseverlerle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi, “Ramazan Baharı” mottosuyla düzenlediği etkinliklerle vatandaşların beğenisini kazanmış sanatçıları Diyarbakırlılarla buluşturmaya devam ediyor.

“Ramazan Baharı” etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Dünyaca ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu’yu Diyarbakırlılarla bir araya getirdi.

Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde Piyanist ve besteci Uğurlu, “Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Erenleri” çalışmasıyla izleyicilere müzik ziyafeti sundu.

“Burada olmak benim için büyük bir mutluluk”

Uğurlu, büyük bir keyif aldığı Diyarbakır’a dördüncü kez konser için geldiğini söyledi.

“Güneş Ülke Anadolu”, “Dicle’nin Efsaneleri” eserleriyle daha önce Diyarbakır’da sanatseverlerle buluşturduklarını anımsatan Uğurlu, şöyle konuştu:

“Bugün de yine farklı bir konseptle ve manevi atmosfere daha uygun bir eserle ‘Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Erenleri’ isimli eserimi seslendirdim. Burada sanatı, yeniliği son derece iyi bilen son derece aydın ve çağdaş bir seyirci var. O bakımdan bugün Anadolu erenleri isimli eserimi icra ederken bu manevi ortamın da getirmiş olduğu bu güzellikle daha farklı bir motivasyonla bu konseri gerçekleştirdim. Gerçekten Diyarbakır’ı sanatsal faaliyetlerin doruk noktasına çıktığını görmek bizi çok mutlu ediyor. Bu beni bir sanatçı olarak bir yurttaş olarak çok sevindiriyor. Onun için burada olmak benim için büyük bir mutluluk.”

“Konseri izlerken adeta büyülendik”

Ailesiyle Uğurlu’yu dinlemeye geldiklerini belirten Ozan Deniz Yalçınkaya, şunları dile getirdi:

“Kızım piyano çaldığı ve piyanoya ilgi duyduğu için bu akşam kızımla birlikte Tuluyhan Uğurlu’yu dinlemeye geldik. Konseri izlerken adeta büyülendik. Piyanoyla çaldığı eserler ve görsellerle bize adeta bir zaman yolculuğu yaşattı ve gerçekten bizi mest etti. Kendisine Diyarbakır’a geldiği için çok teşekkür ederim.”

Büyükşehir Belediyesi, “Ramazan Baharı” mottosuyla başlattığı etkinlikleri birbirinden farklı konser, tiyatro, söyleşi ve film gösterimleriyle Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.