AYHAN SİCİMOĞLU LİLA KOZMETİK’ İN KONUĞU OLDU!

AYHAN SİCİMOĞLU LİLA KOZMETİK’ İN KONUĞU OLDU!
13 Şubat 2022 16:52
A+
A-

Gezgin ve müzisyen kimliğiyle tanınan, aynı zamanda çeşitli televizyon kanallarında yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği gezi-kültür programlarıyla dünya mutfaklarının ritmini tutan gastronom Ayhan Sicimoğlu, Lila Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız’ ın konuğu olarak Diyarbakır’ daydı.

Organize sanayii bölgesinde bulunan Lila Kozmetik Fabrikasını ziyaret eden Ayhan Sicimoğlu‘ na, Lila Kozmetik fabrikasının birimlerini gezdiren ve Lila Kozmetik hakkında bilgi paylaşımında bulunan Mehmet Cansız, Lila Kozmetik aşçılarının ellerinden çıkan yöresel lezzetlerimizin en iyi örneklerini sergileyen mükemmel bir sunumla Diyarbakır’ımızın mutfak kültürünü de tanıttı.

 

Fabrika programının akabinde Lila Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız ile Ayhan Sicimoğlu birlikte Diyarbakır’ ın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdiler. Zerzevan Konağı’ nda halk oyunları ekibine davul çalarak eşlik eden Sicimoğlu, Hasan Paşa Hanı’ nda Diyarbakır Kahvaltısı’ na, Lila Kozmetik’ in sponsor olduğu İçkale’ de yer alan Amida Höyük kazısında tarihe, Sur sokaklarında kültüre doydu. Dolu dolu geçen 4 günlük ziyaretin ardından Ayhan Sicimoğlu’ nun ağzından şu kelimeler döküldü; ”Diyarbakır gerçekten görülmesi gereken, turistik, gastronomik, sosyal, ne açıdan bakarsanız dopdolu bir yer. Sayın Mehmet Cansız’ a hayallerimin Diyarbakır’ ını yaşama fırsatı verdiği bu muhteşem ev sahipliği için çok teşekkür ediyorum.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.