DUYARLILIK, SORUMLULUK, SOSYALLİK; ÇİZGİ FEN VE ANADOLU LİSESİ

DUYARLILIK, SORUMLULUK, SOSYALLİK; ÇİZGİ FEN VE ANADOLU LİSESİ
24 Haziran 2020 23:29
A+
A-

Eğitim alanında bir Diyarbakır markası olarak kendi çizgisini oluşturan ve gerçekleştirdiği birbirinden etkin ve eğitime yön veren uygulamalarla kalite çıtasını yukarılara taşıyan ÇİZGİ OKULLARI’ nın Kurucusu Mehmet Nezir Bulut’ un ÇİZGİ FEN ve ANADOLU LİSESİ’ nin eğitim uygulamaları ve sosyal sorumluluk projelerine dair görüşlerini aldık.

Mehmet Nezir Bulut; “Önceliğimiz çocuğun benlik saygısı olan birey olmasını sağlamaktır. Bu amaçla okullarımızda öğrencilerimizin, yaş düzeylerine uygun ilgi alanları çerçevesinde, potansiyellerini açığa çıkararak, çoklu zekâ alanlarındaki deneyimlerini zenginleştiren kulüpler, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında sosyal yönden gelişimleri için değişik uygulamaları içermektedir. Öğretim yılı boyunca öğrencilerimiz kişisel yetenekleri ve istekleri doğrultusunda, bir sosyal etkinliğe devam etmektedirler”, dedi.

“Öğrencilerin yaşam deneyimlerini, özgüven gelişimlerini ve ekip ruhunu geliştiren sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerimizin, toplumsal bir ihtiyacı hissedebilmeleri ve empati kurmaları sağlanmakta, problemlerin çözümünde aktif birer katılımcı olmaları desteklenmektedir. Bu projeler öğrencilerimizin, yeni çevre ve arkadaşlıklar edinerek sosyalleşmelerini desteklediği gibi, inisiyatif alabilme ve karar verme becerilerini de geliştirmektedir,”  şeklinde sözlerini sürdüren Mehmet  Nezir Bulut ;” Ayrıca ayın konuğu uygulaması ve renkli simaların davet edildiği kişisel gelişim organizasyonlarımız ile farklı meslek grubu mensupları okulumuza davet edilerek, yapılan programlarla detaylı tanıma çalışmaları gerçekleştiriliyor. Özgün bir çalışma olarak hayata geçirdiğimiz anne baba okulları, ebeveynlere, çocuk yetiştirmede rehberlik etmeyi, problemleri öngörebilmeyi, cevap arayan sorularına yanıt bulmayı ve iletişim kazalarını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Anne baba arasındaki ebeveynlik yaklaşımlarındaki çatışmalarından, uygulanılan tarzın analizine kadar destek veriliyor.  Yaşanılan sorunlar, karşılaşılan güçlükler psikolojik danışmanlar ve eğitim koçlarının desteğiyle çözülüyor,” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.