Kahve âşıklarının favori noktası; LA MINITA COFFEE Roastery

Kahve âşıklarının favori noktası; LA MINITA COFFEE Roastery
2 Haziran 2022 15:00
A+
A-

Yüzlerce çeşit kahve çekirdeği arasından özenle seçilmiş kahve çekirdeği çeşitleriyle ustaca harmanlanıp ustaca demlendikten sonra damak tadınıza lezzeti ve etkiyi bir arada sunan, 2. ve 3. dalga kahveciliğin tek bir konseptte buluştuğu, sektörün en başarılı temsilcilerinden LA MINITA COFFEE Roastery, Diyarbakır’ımızın en özel mekânlarından biri olarak kahve tutkunlarının ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

En kaliteli yeşil kahve çekirdeklerinin özgün kavurma teknikleri, farklı pişirme ve demleme yöntemleriyle karakteristik lezzetini bulduğu LA MINITA COFFE Roastery, ürün çeşitliliği ve kalitesinin yanı sıra özgün atmosferi ve hizmet kalitesiyle de kahve severler için muhakkak uğranılması gereken mekânlar arasında yer alıyor.

2022- 2023 yılları içerisinde mega konseptindeki mağaza sayısını 5’e çıkarmayı hedefleyen LA MINITA COFFEE Roastery sınırlı sayıda bayilik verecek olup 2023 yılı sonrasında açılacak olan tüm mağazalarını kendi şirket bünyesinde açmayı hedeflemektedir. Mega konseptinin yanı sıra mağaza büyüklüğüne bağlı olarak kiosk ve ekspres tarzlarında 2 farklı konseptle, başta Türkiye olmak üzere dünya çapında sektöre yatırımlarını arttırıp, sektörün önde gelen yerli ve güçlü bir kahve markası olmayı hedeflemektedir.

Yerel kahve dükkânı işletmeleri, marketler ve değişik çalışma alanlarından gelen taleplerle, toptan taze kavrulmuş kahve imalatına başlamış olan kahve markası bu konuda da kahve endüstrisinde güçlü bir yerde olmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda yakın zamanda daha güçlü ve bütünleşmiş bir kahve kavurma tesisinin açılışını yapma hazırlığında olan yerel marka açıldığı ilk günden beri çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Doğru kahve, doğru ekipman ve doğru barista üçlemesinden yola çıkan LA MINITA COFFEE Roastery bünyesindeki doğru kahve ve doğru ekipmanlarla gerçekleştirdiği workshoplarla kahve severlerin doğru bir ev baristası olmaları yolunda da ciddi sorumluluk üstlenmiş ve her salı günü kahve severleri laboratuvarlarında misafir edip kahve, kavurma ve demlemeye dair temel bilgileri sertifikasyonlu bir programla paylaşmaktan onur duymaktadır. Bununla birlikte Türkiye geneline göre ekipman parkuru ve bar büyüklüğü olarak özel bir noktada olan işletme kahve dükkânı ve pasta imalathanesindeki tüm imkanlarıyla, gerek stajlarını yapmak isteyen, gerekse deneyim kazanmak isteyen öğrencilere destek olmayı bir sorumluluk olarak görmektedir.

 

Taptaze yeni kavrulmuş, gerekli miktarda dinlendirilmiş klasik çekirdeklerinin yanında kafeinsiz (decaff)  ve organik kahve çekirdeklerinden de hazırlanan çağlar boyu süregelen kahve deneyimini farklı bir boyuta taşıyarak kahve âşıklarının favori noktası olmaya devam eden LA MINITA COFFEE Roastery,  açılışından kısa bir süre sonra kurduğu LA MINITA COFFEE Patisserie adı altındaki pasta imalathanesinde klasik ürünlerle birlikte kendi özel reçeteleriyle üretimini hep taze ve günlük olarak yaptığı  kurabiye, pasta, kek, sandviç ve diğer unlu mamulleriyle kahvenin yanı sıra pasta ve tatlı severlerinin de vazgeçilmez noktası olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

Özgür Ekinci

LA MINITA COFFEE Roastery işletmecisi genç girişimci iş insanı Özgür Ekinci, Diyar Magazin’ e yaptığı açıklamada; ” Ev rahatlığı sunan patentli özel konseptimizde, farklı pişirme ekipmanları ve demleme yöntemleriyle insanlarımızı kahve ile yeniden tanıştırdık. Gördüğümüz ilgi ne kadar doğru bir karar verdiğimizin ispatı. İsteyen misafirlerimiz kahve laboratuvarımızda deneyimli barista arkadaşlarımızın eşliğinde, kendi kahvelerini kendileri demleme deneyimine sahip oluyorlar. Bununla birlikte her salı günü gerçekleştirdiğimiz workshoplarımızla kahve severlerin kahve, kahvenin kavrulması ve demlenmesine dair genel ve temel bilgiler verilmekte olup workshop sonrasında katılımcılara kendi adlarında sertifika vermekteyiz. Hâlihazırda kahve dükkânları, marketler ve şirketler için toptan taze kahve tedariği yapmaya başlamış olmak da bizim için bir diğer önemli eşik çizgisiydi. LA MINITA COFFEE Patisserie adı altında kendi pasta ve tatlı imalathanemizi kurup taze ve günlük ürünlerle misafirlerimizin yüzünü unlu mamullerimizdeki eşsiz tatlarımızla da güldürmeyi başarmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. La Minita Ailesi olarak bilgiye, dolayısıyla öğrencilerimize çok değer vermekteyiz. Bu bağlamda stajlarını yapmak isteyen ya da kendini yaz tatillerinde geliştirmek isteyen öğrencilerimize kapılarımızı sonuna kadar açmış durumdayız. Tüm misafirlerimizi ustaca kavrulmuş, ustaca harmanlanmış bir fincan mutluluğa davet ediyoruz,” dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.