Şair ve Besteci Burhan İŞİYOK’ tan iki albüm birden!

Şair ve Besteci Burhan İŞİYOK’ tan iki albüm birden!
29 Temmuz 2022 23:21
A+
A-

Bir sanat ve edebiyat üreticisi şair, besteci Burhan İşiyok, dört yıldır kanser mücadelesi verirken aynı zamanda hasta yatağında yönettiği yeni albümlerini halkla buluşturdu.

Uzun zamandır üzerinde durduğu “KADININ ŞİİR SESİ” adlı ilk albüm on iki şiirden oluşuyor. On bir kadının seslendirdiği şiir ve müziklerin tamamı şair Burhan İşiyok’ a ait. Albümde Sevim Eren(Ses sanatçısı), Ayla Yılmaz (Ses sanatçısı),Sevda Kaplan (gazeteci), Leyla Irmak(Radyo programcısı), Sare Esra Tunçer (Şair), Gülden Buluttekin (Eğitmen), Aysun Çakır(Eğitmen), Bilge Işık (Sanat Koordinatörü), Elif Asena (Diyetisyen), Mihriban Güç (Üniversite Öğrencisi), Canan İlgin (Şiir Gönüllüsü) gibi farklı mesleklerden değerli insanlar yer aldı.

Bir azim ve mücadele insanı şair ve besteci Burhan İşiyok’ un “AŞK-I TAMARA” adlı ikinci albümü ise bir şarkı albümü. Söz ve müziklerin tamamı Burhan İşiyok’ a ait olan albüm üçü Kürtçe, yedisi Türkçe olmak üzere on eserden oluşuyor. Yönetmenliğini İnan Tat’ ın yaptığı albüm GAR Müzik Yapım etiketiyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Şair ve besteci Burhan İŞİYOK’ un “AŞK-I TAMARA” albümünde yer alan sanatçılar; Serhad Raşa, Turan  Şengül, Meral Tekçi, Hasan Sağlam, Sevim Eren, Fırat Karataç, Yusuf Roman, Furkan Karakaya ve İnan Tat.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.