Op. Dr. FATMA TANILIR ÇAĞIRAN; “ Sağlıklı bir yaşam için genital estetik ”

Op. Dr. FATMA TANILIR ÇAĞIRAN;  “ Sağlıklı bir yaşam için genital estetik ”
28 Nisan 2022 15:16
A+
A-

Toplumumuzdaki bilinçlenme ile son yıllarda bir tabu olmaktan çıkıp, hem kozmetik hem de medikal sebeplerle ülkemizde giderek yaygınlaşan, hem merak edilen, hem de ilgi gören genital estetik operasyonları hakkında merak edilenleri Urfayolu üzeri Star Plaza’ daki özel kliniğinde hizmet vermeye başlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN’ a sorduk. 

 

D.M: Sayın hocam, uzun yıllardır binlerce bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini sağlayan başarılı bir hekim olarak Diyarbakır halkına hizmet veriyorsunuz. Öncelikle yeni açtığınız özel kliniğinizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyoruz. Özel kliniğinizde verdiğiniz sağlık hizmetleri hakkında bizi bilgilendirebilir misiniz?

Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN; 2022 yılı ilk aylarından itibaren hizmet vermeye başladığım kendi özel kliniğimde; gebe takibi, 4D ultrason, NST çekimi, gebelik tarama testleri, aşılama, lokal anestezi altında genital estetik operasyonlar, Mona Lisa Touch karbondioksit lazer ile idrar kaçırma tedavisi, vajinal doku yenileme, vajinal daraltma, vajinal beyazlatma, labioplasti, tekrarlayan inatçı enfeksiyon tedavileri, himen onarımı, lokal anestezi altında endometrial biyopsi ve rahim ağzı yara yakımı, vajinusmus tedavisi gibi birçok alanda başarılı bir şekilde hizmet vermekteyim.

Ayrıca kliniğimizde her türlü kan tetkiki, rahim ağzı kanser tarama testi (smear), tansiyon takibi ve gebelikte yapılan zekâ testleri de yapılmaktadır.

D.M: Anneleri bebekleriyle ilk kez buluşturmanın size neler hissettirdiğini bizimle paylaşır mısınız?

Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN; Anne karnında yoktan var oluş mucizesine, insanın hayat yolculuğunun başladığı o muhteşem doğum anına ve anne ile yavrusu arasındaki aşkın doğuşuna tanıklık etmek tarif edilmez duygular yaşatıyor bana. Kadının anne olma sürecinin sağlıklı bir şekilde devamı ve doğumun gerçekleşmesinde yardımcı olmayı hayata hizmet yollarının en kıymetlisi olarak görüyorum.

 

D.M: Son yıllarda kadınlar güzel bir görünüme kavuşmak için daha bilinçli ve istekli olarak estetik uygulamalarına bir hayli ilgi gösteriyorlar. Genital estetik te çok merak edilen ve ilgi gören operasyonlar arasında. Genital estetik nedir, kimlere uygulanır?

Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN; Kadın dış genital organlarının düzeltilmesi operasyonlarına genetik estetik diyoruz. Genital estetik operasyonları kadınların yaşamlarını daha sağlıklı ve kaliteli hale getirmelerine yönelik işlemlerdir. Genital estetik sadece estetik kaygılarla değil, aynı zamanda işlevsel bozukluklar nedeniyle de yapılmaktadır. Kendi cinsel organını estetik bulmayan, yaşadığı, cinsel ilişkiden zevk almayan, cinsel organı zaman içinde deforme olan, biçimi bozulan, renk değişikliği olan tüm kadınlara uygulanabilir. 16 yaşını doldurmuş tüm genç kızlar da ailelerinin bilgisi dâhilinde genital estetik operasyonlarından yararlanabilirler.

 

D.M: Genital estetik hangi durumlarda uygulanmaktadır?

Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN; Çok sayıda doğum yapmış olmaktan dolayı vajinanın yapısal olarak elastikiyetini kaybetmesi durumunda uygulanmaktadır. Vajina yapısındaki fiziksel anormallikler, vulvadaki yapısal deformasyonlar, cinsel işlev bozukluklarının giderilmesi, idrar kesesi ve rektumda meydana gelen sarkmalar, rahim sarkması, idrar kaçırma gibi sorunların giderilmesi amacı ile vajina estetiği uygulanabilmektedir.

D.M: Genital estetik yöntemleri nelerdir?

Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN; Genital estetik operasyonları cerrahi ve cerrahi olmayan operasyonlar olmak üzere ikiye ayrılıyor. Cerrahi operasyonlar içerisinde vajina daraltma ameliyatları, iç dudak ve klitoris estetiği operasyonlarını sayabiliriz. Cerrahi olmayan prosedürlerde özellikle lazerle tedaviler ön plana çıkıyor. Lazerle vajina daraltma, vajinal gençleştirme, idrar kaçırma operasyonları yapılabiliyor. Dış genital bölgedeki renk koyulukları lazer tedavileriyle açılabilmekte, ayrıca G noktası büyütme operasyonları da yapılabilmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte vajinal problemler cerrahiye gerek duyulmadan, muayenehane ortamında kısa sürede tedavi edilebiliyor.

 

D.M: Bu operasyonlar sonucunda aldığınız olumlu dönütler neler?

Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN; Genital estetik operasyonları sonucunda kadının kendine duyduğu özgüven artıyor, kendini iyi hissetmesi ve cinselliğini yaşamasının önündeki engeller kalkmış oluyor. Cinsel mutluluk için genital estetik uygulamaları önemli bir ihtiyaçtır.

 

Op. Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN- 2005 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup, 2012 yılında Kadın Doğum Uzmanlığını İnönü Üniversitesinde tamamlamıştır. 2,5 yıl Diyarbakır Doğum Hastanesinde çalışan Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN 7,5 yıl Özel Genesis Hastanesinde Diyarbakır halkına hizmet vermiştir. Ayrıca halen Tüp Bebek Eğitimi’ne devam etmektedir. Binlerce bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini sağlayan başarılı hekim, infertilite tedavisi ile birçok aileye umut olmaktadır. Genital Estetik alanında da rakip tanımayan Dr. Fatma TANILIR ÇAĞIRAN’ dan randevu almak için 0541 860 12 21 numarasını arayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.