HANCI gastronomi duayenlerini mestetti!

HANCI gastronomi duayenlerini mestetti!
14 Mart 2020 00:15
A+
A-

Corona sürecinin hemen öncesinde Hoştur Organizasyonu’ yla Şehrimize gelen Türkiye’ nin alanında söz sahibi aralarında Anadolu Halk Mutfakları Derneği Başkanı Adnan Şahin, Günaydın Restoranları Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, Gastronomi Dergisi Yayın Yönetmeni  Cüneyt Söz, Yapımcı İşletmeci Önder Köse, Marka ve İletişim Danışmanı Ebru Koralı, Food&Travel Türkiye Dergisi ve Hürriyet Gazetesi Yazarı Ebru Erke, Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Independent News/Gazeteci Lale Elmacıoğlu, Dünya Gazetesi Yazarı Faruk Şüyun gibi gastronomi duayenleri ve ulusal basın temsilcilerinin bulunduğu grup düzenlenen iki günlük program dahilinde Diyarbakır’ ın tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma ve yöresel lezzetlerimizi tatma fırsatı buldular.

HANCI işletmecisi Şeyhmus Doğan, ev sahipliğiyle gastronomi duayenlerinin takdirlerini kazandı. HANCI’ nın sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinde ağırlanan grup üyeleri, gördükleri sunum ve tattıkları lezzetler karşısında hayranlıklarını ifade ederek Diyarbakır’ ın yöresel yemek zenginliğiyle Türkiye’ de bir numara olduğunu ifade ettiler.

DTSO Yönetim Kurulu üyelerinden Alaaddin Tan, Mehmet Ali Deniz ve TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu ve DTSO Meslek Komitesi Başkanı  Zülal Koç, HANCI İşletmecisi Şeyhmus Doğan’ a özverili ev sahipliğinden ötürü teşekkür ettiler.

 

Doğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar federasyonu Başkanı Ali Geyik yazarı olduğu Geleneksel Kürt Mutfağı Kitabını Akademisyen Cüneyt ATEŞ ile birlikte Günaydın Restoranlar Zinciri Kurucu Ortağı Cüneyt ASAN’ a takdim ettiler.

HANCI’nın şeflerinden Yusuf Altınkaya kahvaltı konusundaki maharetleriyle misafirlere parmak ısırttı.

 

Misafirler HANCI’ nın düzenlediği sabah kahvaltısını İçkale Müze Cafe’ de yaptılar. Kahvaltı sonrası grup hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.