“Bilmem” diyen genç şarkıcı Hasan Türkay’la özel röportaj!

“Bilmem” diyen genç şarkıcı Hasan Türkay’la özel röportaj!
30 Mart 2023 19:32
A+
A-

OnurAkayMedya Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Barış Durak’ın sorularını yanıtlayan genç şarkıcı Hasan Türkay, dünya çapında uluslararası bir platform olan BMI.com’a söz yazarlığını kaydettiren Türkiye’den sayılı kişiler arasında yer aldı…

Hasan Türkay’ın ilk single çalışması olan “Bilmem” tüm dijital platformlarda yayında. Dikkatleri üzerine çeken başarılı genç sanatçı Hasan Türkay, söz ve müziği kendisine ait olan şarkısı Bilmem’le ve kendine özgü tarzıyla dikkat çekiyor.

OnurAkayMedya Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Barış Durak’ın sorularını yanıtlayan Hasan Türkay, ilk teklisinde yer alan “Bilmem” şarkısının anısı şöyle anlattı:

“İstanbul şehri için bir şarkı yazmak istedim.İlk önce bir İstanbul turu yaptım. Az buçuk İstanbul şehri için karaladığım sözler mevcuttu. Gezerken daha da olgunlaştı akşam üzeri evde yazdıklarımın üzerine gitar ile denemeler yapıp bir ritim üzerine melodilerle sözler daha da oturdu. İlk okuduğumda beni çok heyecanlandırdı. Şarkının çoğunu katetmiştim. Sadece nakaratı kalmıştı. Gece 3:00 gibi uyanıp nakaratı okudum ve şarkı bitti. Özgün tarzımda zamanın ruhunu yakalayan ağırlıklı olarak Alternatif rock, Elektronik müzik Latin ve slow müzik tarzlarında piyasaya uygun müzikler üretiyorum. Kulağımda harmanlanan müzikler, kafamın içinde yeni melodilerin oluşmasını sağlıyor. Oluşan melodileri anlamlı sözlerle bütünleştirip hayata geçirmek istiyorum. Sanatımı daha da ileri taşımak istiyorum. TuneCore müzik sürecimde daha özgür üretim yapmamı sağladı. Özgün müziklerimin doğru disbüratörler ile pazarlanması benim için çok önemliydi.” dedi.

Müzik yaşamı dışında sorulada da yanıt veren genç şarkıcı ile röportajdan kesitler:

-Seni neler mutlu eder?

Planlı yaşam. Spor yapmak sağlıklı beslenmek. Sanat üretmek. Müzik dinlemek.

-Peki seni neler rahatsız eder?

Dağınıklık, yorgunluk, halsizlik ve beynimin uyuşuk olması, bir şey üzerinde düşünmek istediğimde beynim uyuşuyor. Beynim sanki bugüne kadar maratonda koşmuş gibi yorulmuş davranıyor. Ne iş yaparsam yapayım kolayına kaçıyorum. Kompleks düşüncelerden kaçınıyorum.

Hedeflerini neye göre belirlersin?

Başarısızlığı kabullenemeyen hırslı bir tip olduğumdan hedeflerim buna göre şekillenir. Hiç bir şey imkansız değildir. Önyargılarımızı yenmemiz gerekir. Bir şeyler başarmak istiyorsak sadece inanmak yetiyor. Herkesin mutlaka kendine göre bir takım hedefleri vardır. Bu hedeflere doğru ilerlerken belli sıkıntılar yaşamadan ulaşılamayacağı kesindir. Bende bu inanç üzerine gelişimimi stabilize etmeye çalışıyorum. Hayatın sıkıntılarından üç şeyle uzaklaşabilirsiniz: Müzik kitap ve kediler… Ballı zerdeçallı limonlu papatya çayımı yudumlarken yazıyorum. Her yeni bestemde bana iyi hissettiriyor. Bir bir gereksiz hissettiren ne varsa siliyorum. Sadeliğe yolculuk en sadelik en gelişmişlik yepyeni sayfalar yepyeni hikayeler daha kaliteli işler daha kaliteli bir bakış görmek istiyorum. Bazen hayatın içinde öyle oyunculuklar varki farkına varmadan o rolü yaşarız, sonradan hatırlarız, fakat geriye dönüp tekrar o rollere girmek çok zordur, girilse bile yapmacık olur.

Sözü ve müziği Hasan Türkay”a ait olan Bilmem’in mix-mastering düzenlemesini Barış Yetkin yaparken, aranjede Ahmet Sipahi ve gitarda Doğukan Sivaslıgil görev aldı.

Uluslararası müzik platformu BMI.com’a kayıtlı olan sanatçı sahiplen.com’dan da hak sahipliği almıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.