Müzeyyen Kaya; “Kadının varlığı hayatın anlamı ve zenginliğidir”

Müzeyyen Kaya; “Kadının varlığı hayatın anlamı ve zenginliğidir”
13 Nisan 2022 16:23
A+
A-

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nde kahvaltı programı düzenledi. Kayapınar Belediyesi Hanımeller Çarşısı’nda düzenlenen programa, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri M. Mehdi Eker, Oya Eronat , Ebubekir Bal, MKYK üyeleri Suna Kepolu Ataman, Alaattin Parlak, AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ile Ak Parti il ve merkez ilçe yönetimlerinden çok sayıda davetli ve parti üyeleri katıldı.

Programda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya; ”kadın toplumun en etkili yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının varlığı hayatın anlamı ve zenginliğidir. Bizler bu inancın ve kültürün temsilcileri olarak kadının önündeki bütün engelleri kaldırmak, hayata tutunmasını sağlamak, dimdik ayakta ve güvenle geleceğe bakmasını sağlamak kararlılığındayız” dedi.

Programda konuşan Ak Parti Milletvekili Oya Eronat ise, kadınlar gününün acıklı hikayesini paylaşarak, annelik duygusuna ve analığa vurgu yaptı. Kadına şiddet konusuna da değinen Oya Eronat, kadına şiddet ve kadın cinayetleri hususunda iyi hal indiriminin kaldırılacağının müjdesini verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.