Abdullah Çiftçi, Dijital Gösterim Merkezi’ ni ziyaret etti

Abdullah Çiftçi, Dijital Gösterim Merkezi’ ni ziyaret etti
A+
A-
03.10.2020

 

İletişim Başkanlığı’ nın milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginliklerimizi yeni iletişim ve gösterim tekniklerini kullanarak vatandaşların erişimine sunduğu Dijital Gösterim Merkezleri Çanakkale, Samsun, Konya, Kayseri, Antalya, Bursa ile birlikte Diyarbakır’ da açıldı.

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Abdullah Çiftçi de geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürü Fikret Dişlioğlu’ nu ziyaret ederek, Dağkapı’ da kurulan Dijital Gösterim Merkezi’ ni gezdi ve etkinlikler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretçilerin salgına karşı gereken tedbirler alınarak ağırlandığı merkezde, son teknoloji ürünü 360 derece görsel deneyim alanı, dijital haritalama (mapping) gösterimi ve “Wireframe” teknolojisi ile 3 boyutlu hologram gösterisi izlenebiliyor. Her ay içeriklerini farklı bir tema ve konsept üzerine geliştiren Dijital Gösterim Merkezlerinde, Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği üstün teknolojiye sahip savunma sanayii üretimlerinin gösterimi de yapılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.