Yenişehir Belediyesi’ nden “Minik Pedallar” etkinlikleri

Yenişehir Belediyesi’ nden “Minik Pedallar” etkinlikleri
16 Eylül 2020 00:12
A+
A-

Yenişehir Belediyesi, 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında “Daha temiz çevre, sağlıklı bireyler için hareket şart” sloganıyla “Minik Pedallar” etkinliği gerçekleştirdi. Bir haftaya yayılan programda ilk gün “Bisiklet Biniş Eğitimi” ile başlayan etkinliklerin ikinci gününde vatandaşların emniyetli bir şekilde bisiklete binebileceği, spor yapabileceği, sakince dinlenebileceği “Yeşil Kuşak Bisiklet ve Yürüyüş Yolu” projesi hayata geçirildi.

Etkinlikler kapsamında çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla “Bisikletli Sıfır Atık ve Çevre Temizliği Etkinliği” ve Üçkuyu Mahallesi Kral Yolu, Kara Köprü arasında bisiklet turu düzenlendi.

Yoğun ilgi gören etkinliklerde Hz. Süleyman Camii’ nde buluşarak tarihi Hevsel Bahçeleri ve Ongözlü Köprü arasında doğa yürüyüşü ve bisiklet turu da düzenlendi.

Etkinliğin son gününde Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Murat Beşikçi, ‪”Otomobilsiz Yaşam Günü’ etkinlikleri kapsamında daha hareketli ve daha sağlıklı bir yaşam konusuna dikkat çekebilmek adına evden işe ulaşımını bisikletle sağlayarak farklı bir renk kattı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.