Terazi Belgeseli’ nin galası yapıldı

Terazi Belgeseli’ nin galası yapıldı
30 Nisan 2019 02:55
A+
A-

Şiddet mağduru, dul, işten çıkarılan, eşi çalışamayan v.s. onlarca mağdur kadının yer aldığı Türkiye’nin ilk kadın semt pazarı olan Jiyan semt pazarını konu edinen ”Terazi” adlı kısa metrajlı belgeselin galası Diyarbakır Final Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Otu’ nun sponsorluğunda Forum AVM Cinemaximum’ da yapıldı. Yönetmenliğini Cosmos Medya’ nın başarılı genç yönetmenleri Mehmet İsmail Çeçen ve Ramazan Akkuş’ un yaptığı “Terazi” belgeselinde pazarcı kadınların yaşadıkları zorluklar ve ayakta kalma mücadelesi anlatılıyor.

İş ve siyaset camiasından pek çok ismi buluşturan galaya Şair ve Yazar Yılmaz Odabaşı; Ahlat Ağacı, Kış Uykusu filmlerinin yapımcısı Zeynep Atakan;

Üç Maymun, Kelebeğin Rüyası, Dedemin İnsanları gibi birçok filmin görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki; Haber Global Televizyon Kanalı Program Koordinatörü Cansel Poyraz gibi isimlerin yanı sıra HDP MYK Üyesi ve Bağlar Belediyesi HDP Eşbaşkan Adayı Zübeyde Zümrüt ile AK Parti İl yönetiminden davetliler de katıldı. Belgesel, TÜRKONFED çatısında bulunan 42 kadın derneği ile paylaşılacak ve birçok ilde kadın dernekleri ile kadın pazarcıları buluşturacak. Belgeselin ikinci gösterimi 20 Haziran’da İstanbul’da, Eylül ayından itibaren de İzmir, Ankara, Adana ile birçok ilde yapılacak.

,

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.