Taht kurmuşsun kalbime ödül aldı

Taht kurmuşsun kalbime ödül aldı
A+
A-
20.06.2022

Yılların şarkısı onur ödülüne layık görüldü

Dünya Gençlik Konseyi tarafından düzenlenen 1. Sanat ve Kültür ödül töreni sahiplerini buldu. Geceye 1972 yılında yazılan ve hala gönümüze kadar popülerliğini koruyan ” Taht Kurmuşsun Kalbime” nin söz yazarı Şemsettin Polat onur ödülüne layık görüldü. Gece de ayrıca söz yazarı Hülya Şenkul, Göksel Pesenpaten de ödül alanlar arasındaydı.

Bakırköy Cem Karaca kültür ve sanat merkezinde düzenlenen 1. Kültür ve Sanat ödülleri törenine çok sayıda sanatçı ve sanatseverler katıldı.

Söz yazarı, sanatçı,besteci ve yazarlara verilen ödül gecesinde en büyük alkışı söz yazarı hukukçu yazar ve şair Şemsettin Polat aldı. 1972 yılında yazdığı ve Esengül tarafından okunarak Altın Plak alan ” Taht Kurmuşsun Kalbime”‘nin yazarı Polat uzun süre alkışlandı.
Onur ödülüne layık görülen Şemsettin Polat,bu ödülü almaktan dolayı çok teşekkür ettiğini söyledi. Polat ” Yıllar geçse de Taht Kurmuşsun Kalbime hep söylendi. Ve hep söylenecek. Ne mutlu bana böyle bir şarkıyla sizlere ulaşma imkanı sağladım”dedi.

Gece de ayrıca bir çok ünlü sanatçının seslendirdiği şarkıların söz yazarlığını yapan Hülya Şenkul ve söz yazarı Göksel Pesenpaten de ödüle layık görüldü.

Görsel Sanatlar yönetmeni ve sanatçısı Veysi Akkaya’ya ödülünü gazeteci ve yazar Mustafa Barış Durak verirken, söz yazarları Göksel Pesenpaten ve Hülya Şenkul’e ise Genel Başkan Hüseyin Celep verdi. Gece de ödüle layık görülen Avrupa’da karikatürler alanında birincilik elde eden Yrd.Doç.Dr Vehbi Altunçul ile eşi Yrd.Doç.Dr Havva Altunçul ödül aldılar.
Ödül alanlar arasında Gastronomi yazarı Talip Bayram,kaligrafi sanatçısı Fatma Çiçek Geyik oldu.

Gece de bir çok sanatçı da sahne alarak sanatseverlere müzik ziyafetinde bulundular. Ödül töreni sonrası tüm katılımcılar sahneye gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.