RİVANNA MOBİLYA SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ MEHMET KÖROĞLU; “Hammaddenin en iyisini, kaliteli işçilikle birleştiriyoruz”

RİVANNA MOBİLYA SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ MEHMET KÖROĞLU; “Hammaddenin en iyisini, kaliteli işçilikle birleştiriyoruz”
8 Haziran 2022 15:26
A+
A-

Yaşam trendlerine ve akımlara göre değişen, daha dinamik ve nihai tüketiciyi odağına alan mobilya sektöründe bireylerin fonksiyonellik, kullanım rahatlığı, dayanım, estetik ve sağlık gibi beklentilerini ve beğenilerini karşılama gayreti, modern ve klasik çizgilerin yanı sıra ergonomik tasarımları da öne çıkarıyor. Mobilya sektörünün bu hızlı dönüşüm ve gelişim sürecine, ürün niteliği ve modern tasarımlarıyla dâhil olan RİVANNA Mobilya üretim hacmi, istihdam kapasitesi ve pazar payıyla kısa sürede büyük bir başarı grafiği yakaladı. RİVANNA Mobilya Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet KÖROĞLU ile RİVANNA Mobilya’ yı konuştuk.

 

 

D.M: Mehmet Bey, bize RİVANNA Mobilya hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Mehmet KÖROĞLU: 1980 yılından beri mobilya sektöründe toptan ve perakende kanallarında faaliyet gösteren Çobanoğlu Ailesi’ nin ikinci kuşak temsilcilerinden Harun Çoban ve İsmail Çoban yönetiminde 2016 yılında Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ nde 2.000 m2 kapalı alanda koltuk üretimine başlayan RİVANNA Mobilya, 2022 yılında faaliyetini 10.000 m2 kapalı alanda, 60’a yakın çalışanı ile üretim ve istihdam kapasitesini arttırmıştır.

Kendi sektöründe Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nde en kapsamlı firma, Türkiye’de istihdam ve kapasite olarak 40.000 üretici arasında ilk 500’ün içinde bulunmamızın gururunu yaşıyoruz.

 

D.M: Ürettiğiniz ürünlerin kalitesi ve satışı ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Mehmet KÖROĞLU: Mobilyayı dayanıklı tüketim ürünü olarak gören, salt olarak kar elde etmekten öte, niteliği önceleyen düşünce yapımızla RİVANNA markamızın tercih edilmesi ve bu doğrultuda üretim hacmimizin büyümesi markamızın olmazsa olmaz hedeflerindendir. Bu yönde en başta hammaddenin en iyisini, kaliteli işçilikle birleştiriyoruz böylece uzun yıllar dayanıklı ve deforme olmadan kullanılabilecek, müşteri beğeni ve beklentilerini karşılayacak ürünler üretiyoruz. Aylık ortalama 400’e yakın ürettiğimiz ürünlerin yarısını iç pazara, diğer yarısını 3 kıtada, 12’ ye yakın ülke ve toplamda 150 satış noktasında tüketicilerimizin beğenisine sunmaktayız.

 

D.M: RİVANNA Mobilya olarak hitap ettiğiniz hedef kitleyi nasıl tanımlıyorsunuz?

 

Mehmet KÖROĞLU: Sosyoekonomik statüye (SES) göre değerlendiğinde A, B, C grubuna hitap eden bir marka olmakla birlikte, diğer SES gruplarında ürünlerimizin tüketimini kolaylaştırmak için kaliteyi uygun fiyatlardan sunarak tüm gruplara ulaşmaktayız.

 

D.M: Önümüzdeki yıllarda RİVANNA’ yı nerede hayal ediyorsunuz? Bu yöndeki çalışmalarınızı öğrenebilir miyiz?

Mehmet KÖROĞLU: 2023 yılında AR-GE, ihracatı ve lojistiği kolaylaştırma sebebi ile BURSAİNEGÖL’ de ikinci bir üretim tesisi hedefliyoruz. Bunun yanında Diyarbakır’ daki kapasitemizi de 15.000 m2 kapalı alana çıkarıp, 200 çalışan hedefiyle bölgede istihdam ve devamında tüm Türkiye’ ye satış ağımızı genişleterek ülke ekonomisine katkı sağlama adına fizibilite çalışmalarımıza devam etmekteyiz.  Adım adım Türkiye’nin en iyi, yenilikçi ve cesur markalarından biri olma hedefi için yol haritamızı oluşturduğumuzu söyleyebilirim.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.