MURAT ASLAN;” BİZE GELİP TE ZAYIFLAMAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

MURAT ASLAN;” BİZE GELİP TE ZAYIFLAMAMAK MÜMKÜN DEĞİL”
24 Haziran 2018 13:18
A+
A-

Güzelliğiniz için zayıflama, bölgesel incelme ve sıkılaşmış vücut kavramları gün geçtikçe daha da ön plana çıkmakta. Yapılan araştırmalar günümüz güzellik algısında; İnce bir vücuda sahip olma, sıkılaşmış basenler, sıkılaşmış kol ve karın bölgesi, fit görünüş kavramlarının öne çıktığını gösteriyor. Haliyle bu alanda hizmet veren merkezlerin de sayısının gün geçtikçe arttığına şahit oluyoruz. Peki doğru karar verme noktasında neredeyiz?

Merak edilenleri işin ehline, yıllardır medikal güzellik alanında hizmet veren Uğur Medikal sahibi ve yöneticisi Murat Aslan’ a sorduk. Murat Aslan, Energy Fitness&Wellness bünyesinde açtığı bölgesel zayıflama, bölgesel incelme ve selülit azaltma merkezinde bölgesel zayıflama uzmanı Zeynep Dayan ile birlikte sorularımızı yanıtladı.

D.M: Uğur Medikal olarak gelişim hikâyenizi kısaca özetler misiniz?

Murat Aslan:  1997 Çukurova Üniversitesi Radyoloji Bölümü mezunuyum. 98’ de özel poliklinik açtım, sonra 99’ da medikale başlangıç yaptım. Uğur Medikal olarak 99’ dan bugüne sağlık sektöründe hizmet vermekteyiz.  16 yılı hastanelere medikal malzeme tedariki. Son üç yılda da güzellik merkezlerinin hem lazer epilasyon cihazları, hem de diğer geri kalan güzelliğe dair hangi cihaz varsa onların teminine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Son iki aydır Energy Fitness &Wellness merkezinde bölgesel zayıflama ve selülit giderme konusunda bir çalışma başlattık. Energy Fitness &Wellness içindeki bölgesel zayıflama birimimizin dışında Peri Kızı Güzellik merkezimiz var. Hemen Ceylan Karavil Park AVM’ nin karşısında. Yine güzellik merkezlerine yönelik cihazlarımızı sattığımız showroomumuz Selahaddin Eyyubi yeraltı çarşısında bulunuyor. Biz aynı zamanda Mars adı altında epilasyon cihazları üreticisiyiz. Bu cihazların tüm Türkiye’ ye satışını yapmaktayız. Atölyemizde ayrıca galoş üretimi, katlanır sedye ve etajer imalatı da yapmaktayız.

D.M: Merkezinizde nasıl bir hizmet veriyorsunuz?

Murat Aslan: Biz insanların hayal ettikleri vücuda kavuşmalarını ve onların bu sayede mutlu olmalarını sağlamayı temel ilke edindik. Özellikle böyle bir alanda en yeni teknoloji ve tedavi metotlarını yerinde görmek, tıbbi raporlarını detaylı bir şekilde analiz etmek ve mevcut yöntemlerle yeni yöntemleri kombine edebilmek çok önemli. Merkezimizde verdiğimiz tüm hizmetlerde yeni nesil teknolojiler ve yöntemleri edinerek müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Cihazlarımız Türkiye’de yöntem anlamında bilinen, sağlık anlamında kişiye herhangi bir zarar vermeyen ve kendi alanında iddialı cihazlar. Bize gelip bölgesel zayıflamayan neredeyse yok. Cihazlarımız bu kadar iddialı. Toplamda beş cihazla çalışıyoruz. Yani bize gelen kişileri beş aşamalı cihazlardan geçiriyoruz. Yaklaşık bir bir buçuk ayda gözle görünür şekilde yaklaşık üç aylık periyotlar halinde bölgesel zayıflama yani fazla yağlarından ve selülitlerinden kurtarıyoruz.

D.M: Zayıflama yöntemi olarak çok çeşitli teknikler var. Merkezinizde zayıflama ve bölgesel incelme için nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz?

Zeynep Dayan: Bizim vücut içine müdahil olmadan dışarıdan müdahale şeklinde alınması gereken yağı dondurma, dondurarak öldürme, sonraki aşamalarda bu yağı parçalama ve lenf drenaj aracılığıyla atma, sonra buna ek olarak iki hafta sonunda sıcak yöntemle vücuttaki soğuyan, donan yağları eriterek tekrar cihaz yardımlarıyla o bölgeden atılmasıdır. Bütün cihazlarımızın bugüne kadar bilinen zararlı yan etkisi görülmemiştir. Böyle bir iddiayla en azından bugüne kadar ortaya çıkmış zararlı bir sonuç görülmemiştir. Bütün cihazlarımız c li olup sağlık Bakanlığı nın onayladığı cihazlardır. Bütün merkezlerde kullanılabilen cihazlardır. Kişi üç aylık bir periyottan sonra fazla yağlarından sağlıklı bir şekilde kurtulmuş olmaktadır.

İddiamız şudur minimum dört beş cm den 12 cm ye kadar incelmedir. 70 kiloluk için belki 12 cm çok büyük bir şeydir ama bize gelen 130 kilodan 105’ lere inen müşterilerimiz var. 90 kilodan 80’lere inen müşterilerimiz var. Hem de bunu bir – bir buçuk ay gibi bir sürede sonuçlandırdığımız durumlardır. Üç aylık periyotta beklenen sonuca 1-1,5 ayda ulaşan müşterilerimiz var. Bunlar bölgesel zayıflamada ciddi rakamlardır. Bölgesel yağlanma kişinin yaklaşık 15-20 yılda biriktirdiği yağlardır. Ve inatçı yağlardır. Bunlar fitnesslarla gitmeyen yağlardır. Biz yıllar içinde birikmiş olan fazla yağları üç aylık sürede 4-5 cm den 12 cm ye kadar olan kısmını vücuttan sağlıklı bir şekilde attırıyoruz.

D.M: Sizi diğerlerinden farklı kılan ne gibi özellikler var?

Murat Aslan: Türkiye’ nin pek çok iline cihaz satmaktayız. Bu kadar cihazın bir arada olduğu neredeyse tek merkez burası. Bizim beş cihazımızın tek merkezde kullanıldığı tek yer. Bu Diyarbakır’ da böyle olduğu gibi bildiğim kadarıyla Türkiye’de de tekiz. Bu yüzden iddialıyız. Aşağı yukarı iki ayımız bitmek üzere. Bu iki ayda bize gelen müşterilerin yüzde doksanında başarılı sonuçlar aldık kendimizde başarılı sonuçlar aldığımız gibi diyetisyenimiz ve Energy’ nin sahibi de çok olumlu sonuçlar aldığımız somut örnekler. Yaklaşık 4-5 cm lik bir incelme sağlandı. Bu bölgesel zayıflama için iddialı bir rakamdır. Bunu bu şekilde sağlayabilen bir merkez daha yok.  Hem kendimize güveniyoruz, hem de bu iki aylık sürede almış olduğumuz sonuçlar bunu doğruluyor. Bize gelen müşterilerimizin zayıflamaması mümkün değil. Önce bir diyet uygulamasının ardından bizim belirlediğimiz periyotlarla cihazlarımızdan yararlanarak beklediğimiz sonuca ulaşacaklar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.