MAKSİMUM D ÖZEL GÜVENLİK: “KONU GÜVENLİK İSE; GÜVENCENİZ BİZİZ…”

MAKSİMUM D ÖZEL GÜVENLİK: “KONU GÜVENLİK İSE; GÜVENCENİZ BİZİZ…”
A+
A-
14.12.2019

İCS Grup bünyesinde yer alan Maksimum D Özel Güvenlik Kursu ve Maksimum D Özel Güvenlik A.Ş. ülke koşullarına bağlı olarak sürekli gelişen kalite politikasıyla hizmet sunma hedefiyle 2006 yılında çıktığı yolda her geçen gün daha iyiye giderek özel güvenlik alanında Türkiye genelinde istihdama katkı sağlıyor.

İCS Grup ve Maksimum D A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Başarı ile Özel Güvenlik sektörüne dair yaptığımız röportajı siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

D.M: Sefer Bey, özel güvenlik alanında çalışmaya ne zaman başladınız?

Sefer Başarı: Maksimum D Özel Güvenlik şirketimizi, 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Kanun kapsamında; SİLAHLI, SİLAHSIZ özel güvenlik eğitimi veren Özel Güvenlik Eğitim Kursu ve ilgili kanun kapsamında kişiler, şirketler, okullar, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları, konser, sahne etkinlikleri, toplantı, cenaze vb. yerlerin güvenliğini sağlamak üzere 2006’da kurduk. Yılda ortalama 1000-1200 kişiye güvenlik sertifikası veriyoruz.  20 Kişilik idari kadro ve 1500 kişilik güçlü bir ekip ile istihdama büyük katkı sağlıyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde büyük, küçük ve orta ölçekli işletmelerden, havaalanlarına kadar birçok alanda, 1500’e yakın seçkin çalışanımız ile fark oluşturmaktayız. Maksimum D Özel Güvenlik tamamıyla kurumsal ve özverili çalışmasıyla bu seviyeye gelmiştir.

 

DM: Firma olarak sunduğunuz hizmetler neler?

Sefer Başarı: Maksimum D Özel Güvenlik Firması olarak biz profesyonel ekibimizle Site güvenliği, organizasyon güvenliği, AVM güvenliği, güvenlik risk analizi, villa güvenliği, şantiye güvenliği,  hastane güvenliği, enerji merkezleri güvenliği, fiziki güvenlik, v.b. alanlarda hizmet vermekteyiz.

D.M: Maksimum D Özel Güvenlik Eğitim Kurum’unda ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Sefer Başarı: Baskı altında nasıl çalışılır, beden dili ve iletişimi nasıl kullanılır? Şüpheli kişi ve şahısların tespiti nasıl olur? Kalabalık yönetimi, yangın söndürme teknikleri, Özel Güvenlik risk analizi, fizibilite ve planlama, mağaza hırsızlıkları, mağaza dedektifliği ve ilk yardım konularında eğitim vermekteyiz.

D.M: Eğitimleriniz teorik ve uygulamalı mı? Kursiyerlerinize cihaz veya materyal olarak hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Sefer Başarı: Teorik eğitimlerimizin bitiminde uygulama eğitimleri veriyoruz. Ayrıca Türkiye’nin başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz şekilde eğitimlerle kursiyerlerimizi sınava hazırlıyoruz. Görev sırasında kullanacakları donanımın tamamının kullanımını uygulamalı olarak gösteriyoruz.

 D.M: “Maksimum D Özel Güvenlik” olarak kaç kişi ile hizmet veriyorsunuz? (İdari personel, öğretici ve güvenlik personeli anlamında) Personel ihtiyacınız var mı?

Sefer Başarı: İdari personel olarak görev yapan 20 arkadaşımızla birlikte 1500 kişiye yakın güçlü bir kadromuz var. Yeni projelerimiz var. Bu projelerdeki ihtiyaçlarımızı kendi kursiyerlerimizden karşılıyoruz.

D.M: Özel güvenlik eğitiminin yanı sıra hizmet alımı yoluyla işyerlerine ve resmi kurumlara güvenlik hizmeti verdiğinizi biliyoruz. Şu anda hangi illerde kaç firmaya güvenlik hizmeti sunduğunuzu öğrenebilir miyiz?

Sefer Başarı: Eğitim yanında özel güvenlik hizmetleri de sağlıyoruz. Şu an 150 civarında firmaya hizmet veriyoruz. Diyarbakır ile birlikte Konya, Antalya ve İstanbul illerinde de hizmet vermekteyiz.

D.M: “Maksimum D Özel Güvenlik” olarak idealinizdeki kaliteyi yakaladık diyebilir misiniz?

Sefer Başarı: Bizim kalite anlayışımıza göre planlanan hedefe ulaştıysak onun da ilerisini hedefliyoruz. Olduğumuz yerde veya istediğimiz yerde kalmak bize göre değil. ‘’KONU GÜVENLİK İSE, GÜVENCENİZ BİZİZ’’ sloganıyla çıtayı her gün biraz daha fazla yükseltme gayreti içerisindeyiz.

Maksimum D Özel Güvenlik 
A.Ş

Adres :    Fırat mah. Sipan Caddesi Yeni Otogar Arkası

               Arçel sitesi Altı No: 25 Kayapınar / Diyarbakır

Merkez İletişim :

444 02 76

0 532 728 20 47
0 553 688 84 01
Eğitim Kurumu İletişim
0 412 228 84 01
0 538 735 15 45

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.