HÜSEYİNOĞLU GARAGE-Genç Girişimci Arif CENGİZ; ”Dürüst ve ilkeli bir ticareti her zaman destekliyoruz”  

1 Mart 2021 15:53
A+
A-

 

Otomotiv sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla isim yapmış Hüseyinoğlu Garage 2. El Oto Galeri, Oto Aksesuar ve Oto Yıkama işletmecisi ve firma sahibi Arif Cengiz ile sunmuş oldukları hizmetler ve hizmet anlayışları üzerine yaptığımız söyleşiyi siz değerli Diyar Magazin okurlarıyla paylaşıyoruz.

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ:  Sizi daha yakından tanıyabilir miyiz? Arif Cengiz kimdir?

ARİF CENGİZ: Diyarbakır Silvan doğumlu, aile mesleği çiftçilik olan, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ nde aktif olarak öğrenci olan  bir insanım.

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: Arif Bey bu sektörü tercih etmenizdeki etken neydi?

ARİF CENGİZ: Dürüst ve ilkeli bir ticaret ahlakını gerçekleştirebilmek. Günümüzde takdir edersiniz ki kaybolan bir güven var, özellikle bulunmuş olduğumuz sektörde insanların kandırılma olasılığı çok yüksek. Biz de bu güveni kendimizde gördüğümüz için, bu ticaret alanında faaliyet gösteriyoruz.

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: Kuruluş hikâyenizi öğrenebilir miyiz?

ARİF CENGİZ: Aktif olarak ticaret hayatında bulunuyoruz. Hüseyinoğlu Garage da kurumsal olma yolunda attığımız ilk adım diyebilirim.

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: Firmanız müşterilerinize ne gibi hizmetler sunuyor?

ARİF CENGİZ: Firmamız, ikinci el oto alım-satımı, araç aksesuar, bunun yanı sıra bir de oto yıkamamız var. Bu alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Tabii dediğimiz gibi biz bu işi yaparken kaliteden ödün vermemeye çalışıyoruz. İyi ve güzel hizmetten ödün vermemeye çalışıyoruz. Bizi tercih eden müşterilerimizin pişman olmaması için elimizden geleni  yapmaya çalışıyoruz. İlkeli bir ticareti her zaman destekliyoruz ve bunu yaymaya çalışıyoruz.

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: Arif Bey, oto aksesuarda A’dan Z’ye ürün yelpazenizi gördük. İlla ki arz-talep önemlidir. Bu sektörde  teknolojiyi de yakından takip ettiğiniz çok belli. Satış sonrası müşteri memnuniyeti açısından nelere dikkat ediyorsunuz?

ARİF CENGİZ; Biz müşterilerimize satış öncesinde, satış sonrasında elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çözüm odaklıyız, yanlarında duruyoruz. Dediğimiz gibi bizi tercih eden insanları pişman etmemeye çalışıyoruz. Ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Kastettiğim ilkeli ve dürüst ticaret içerisinde bunlar da var.

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: Bu sektör çok önü açık bir sektör. Teknoloji geliştikçe teknolojiyi takip etmek zorunda oluyorsunuz. Bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyiz?

ARİF CENGİZ: Elimizden geldiğince trendleri takip etmeye çalışıyoruz. Müşterilerimizin istekleri, beğenileri doğrultusunda hareket ediyoruz. Aksesuar dediğiniz zaman zaten akla gelen estetiktir, göze güzel görünmesidir. Bunu sağlamaya çalışıyoruz.

 

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: İkinci el oto satımlarında müşteri memnuniyeti açısından nelere öncelik veriyorsunuz?

ARİF CENGİZ: Araç alırken eksperlere götürüyoruz. Ülkemizde biraz kısıtlı bu alan tabii, ama elimizden geldiğince bu arızaları, aracın hasarını tespit etmeye çalışıyoruz. Eksperlerle olsun, oto sanayideki ustalarımızla olsun, sorun tespit eden cihazlarımızla olsun, elimizden geldiğince ortaya çıkarmaya çalışıyoruz ve sattığımız zaman da ekspertiz garantili araçlarımızı satıyoruz. Bizi tercih edenlere herhangi bir sıkıntı çıkarmamak açısından araçlarımızı eksper güvencesi ile satıyoruz.

 

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: Oto yıkamada dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?

ARİF CENGİZ: Oto yıkama basit görünen, ama basit olmayan bir alan, çok itina gerektiren bir alan. İşçilerimizin çalışanlarımızın dikkatli olması yanı sıra kurumsal önde gelen markalar ile çalışıyoruz. Bu kaliteyi elimizden bırakmamaya önem veriyoruz.

 

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ:  Farklı alanlarda da başarılarınızı göstermek istiyor musunuz?

ARİF CENGİZ: Diyarbakır Çınar ilçesinde Göksu Barajı’nın yanında faaliyet gösterdiğimiz bir alanımız daha var. Piknik alanı, cafe, restaurant, yüzme havuzu, kır düğün alanı olarak da faaliyet gösteriyoruz.

 

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: İleriye dönük hedefleriniz nelerdir?

ARİF CENGİZ: Şubelerimizi çoğaltmak istiyoruz. Bu sağladığımız güveni, ilkeli ticaret anlayışımızı yaymayı düşünüyoruz, ilk hedefimiz bu. Eğer başarılı olup takdir görürsek başka alanlarda da faaliyet göstermek istiyoruz.

 

SEVGİ ÖZKAN DALGIÇ: Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

ARİF CENGİZ: Güvene dayalı bir sektörde olduğumuz için bunu tekrar belirtmekte bir beis görmüyorum. Halkımıza en iyi hizmeti sunmaya en güvenilir olmaya  çalışacağız. Bunu sürdürmek devam ettirmek daha ileriye, iyiye taşımak için elimizden gelen gayreti sürdüreceğiz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.