EVREN KURUMOĞLU “yurtdışı eğitim sistemini çok iyi biliyoruz”

EVREN KURUMOĞLU “yurtdışı eğitim sistemini çok iyi biliyoruz”
02.06.2021
A+
A-

EVREN KURUMOĞLU “yurtdışı eğitim sistemini çok iyi biliyoruz”

Globalleşen dünyada teknolojik gelişmelerin de etkisiyle ülkelerin ve kültürlerin birbirine yakınlaşması, iş alanlarında çalışanlardan beklenen farklı donanım ihtiyaçları ve eğitim sistemimizin bu ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalması gibi nedenler yurtdışı eğitim danışmanlığı sektörünün her geçen gün büyümesine katkı sağlıyor.

Her yıl yurtdışı eğitime yönelen binlerce öğrencinin önemli bir kısmı bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasının rehberliğinden yararlanıyor. Bu noktada, yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketlerinin güvenilirliği, gerekli deneyim ve bilgi seviyesine ulaşmış olması büyük önem arz ediyor.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları arasında önemli bir yere sahip olan ve yakın zamanda Güneydoğu Anadolu Temsilciliğini Diyarbakır’ da hayata geçiren Agartha International Education Eğitim Danışmanlığı’nın CEO’ su Evren Kurumoğlu ile yurtdışı öğrenim ile ilgili merak edilenleri konuştuk.

D.M: Evren bey öncelikle kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Evren Kurumoğlu; Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü lisans mezunuyum. Avrupa’ya ve Amerika’ya hitap eden iş ve takım gücüne sahip olup, uygulanabilir yurt dışı eğitim ve çalışma programları icra etmekteyim. Türkiye ve yurt dışında katıldığım workshop ve üniversite konferansları ile yurtdışı eğitim olanaklarını anlatıyorum.

D.M: Agharta yurtdışı eğitim danışmanlığı ne zaman kuruldu, şube yapılanmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Evren Kurumoğlu; Gürcistan’da kurulmuş uluslararası ekibimizle profesyonel eğitim ve danışmanlık servisleri sunan bir Türk şirketiyiz. Özellikle YLSY bursiyerleri için gereken tüm servisleri sunan tek Türk şirketi konumundayız. Şu anda tecrübemiz Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Polonya, Rusya, Ukrayna, Belarus, Türkiye, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Makedonya eğitim sistemi üzerine profesyonel servisler sunmaktayız. Agharta olarak en büyük farkımız ekibimizin tamamının yurtdışında öğrenimlerini tamamlamış gerçek eğitimcilerden oluşmasıdır. Biz yurtdışı eğitim sistemini çok iyi biliyoruz, çünkü akademisyen ekibimiz en az 5 yıldır yurtdışında yaşıyor ve burada akademik hayatına devam ediyor, biz de tek Türk şirket olarak profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi birlikte sürdürüyoruz. Şu ana kadar öğrencilerimizden olumlu ve güzel dönüşler almamız bizim için en büyük gurur kaynağıdır.

Agharta olarak bizim size sunacağımız en önemli servis stresten uzak, başarılı bir başvuru süreci geçirmeniz için profesyonel danışmanlık ve rehberlik yapmak olacaktır. Başarı sizin, gurur sizin, iyi bir gelecek sizin; geleceğinizde fark yaratmak da bizim olsun.

 

D.M: Verdiğiniz kurumsal ve bireysel hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Evren Kurumoğlu: Dünya’nın her yerinden dünyanın her noktasına eğitim amacı ile gitmek isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Dünya’nın her yanından şirketimiz aracılığıyla eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek, birebir danışmanlık ve öğrenci koçluğu hizmeti sunmaktayız.

D.M: Yurtdışı eğitimlerde en çok tercih edilen programlar nelerdir?

Evren Kurumoğlu: Dil eğitim programları, lisans ve yüksek lisans programları, work&travel gibi eğitimle alakalı birçok alanda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

D.M: En çok tercih edilen ülkeler nerelerdir?

Evren Kurumoğlu: Dünya sıralamasında ilk 400 de olan ülkeler tercih edilmektedir. Kanada, İngiltere, İrlanda, Avusturalya, Rusya.

D.M: Yurtdışı eğitim için başvuru dönemleri ve konaklama seçenekleri hakkında neler söylersiniz?

Evren Kurumoğlu: Ülkelere göre başvuru tarihleri değişiklik göstermektedir.  Mayıs 15 ve ağustos 15 tarihleri arası başvuru süreci başlayıp, bitmektedir.

D.M: Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere ve ailelerine neleri tavsiye edersiniz?

Evren Kurumoğlu: Yurt dışında gerek dil eğitimi, gerekse de üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin mutlaka aile tarafından destek görmesi gerekmektedir. Yurtdışı eğitim beraberinde birçok avantajları da sağlamaktadır. Uluslar arası öğrenciler ile beraber eğitim gördükleri için global network ağı oluşuyor bu sayede dünyanın birçok ülkesinde iş imkanı doğuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.